asseco Aimtec murr

Novinky pro automobilový průmysl

Výrobci plastů představili nové materiály, které najdou uplatnění (nejen) při výrobě automobilů, a nahradí dosud používané plasty. Setkávat se s nimi budeme hlavně u systémů kabeláže nových vozidel.  

 

Technyl A258 P2 nahradí PA12 pro kabelové svazky
Společnost A. Raymond, vedoucí výrobce automobilních upevňovacích systémů, schválila speciální plast PA66 Technyl A258 P2 black 2N pro uchycování svazků automobilových kabelů.
Materiál Technyl A258 P2 black 2N je nezesilovaný modifikovaný polyamid 66, UV a tepelně stabilizovaný, který nabízí vynikající parametry odolnost proti nárazu při pokojové a nižší teplotě a zvláště nízkou tuhost. Materiál je určen zejména k nahrazení dosud používaného plastu PA12 v takových aplikacích jako kabelové svazky, kde je požadována právě flexibilita a nízká tuhost. Jeho výhodou je velmi nízký ohybový modul obdobný jako u PA12, ale ve srovnání s ním nabízí lepší dostupnost a příznivější cenu.
Technyl A258 P2 black 2N versus PA12 (srovnání hlavních charakteristik):
• lepší tepelné vlastnosti díky vyššímu bodu tání,
• lepší vlastnosti při nárazu při všech teplotách
• obdobné parametry tuhosti.
Elastoprene TPV podporuje různé technologie zpracování
Další novinkou, určenou pro použití v automobilovém průmyslu je Elastoprene TPV od španělské firmy Elastorsa, který na český a slovenský trh uvádí firma Velox CMS. Elastoprene TPV (Termoplastický vulkanizát, PP/EPDM) je vysoce účinný elastomer, který kombinuje flexibilitu gumy s procesními vlastnostmi termoplastu. K jeho klíčovým vlastnostem patří vysoká elasticita, dobrá zpracovatelnost a odolnost vůči UV záření, vysoká odolnost proti oděru, dobrá přilnavost k PP/PE a také recyklovatelnost.
K nesporným výhodám tohoto plastu patří i různé možnosti jeho aplikace. Lze je provádět jak vstřikováním (potrubní krytky, 2K vstřikování PP/PE-TPV, overmouliding PP), tak extruzí (okenní /dveřní těsnění, profily, opláštění kabelů) či vyfukováním (obuv, manžety, těsnění, vzduchová potrubí, protipachové krytky). Kromě použití pro automobilový průmysl je Elastoprene TPV vhodný rovněž pro, stavebnictví, spotřebitelské zboží i kabely v elektrotechnickém průmyslu.
 

 

 
Publikováno: 12. 5. 2012 | Počet zobrazení: 3990 článek mě zaujal 714
Zaujal Vás tento článek?
Ano