asseco Aimtec murr

Aglomerátor pro zpracování odpadních fólií

S rostoucím objemem plastových obalových materiálů vyvstává logicky otázka dalšího osudu plastů, které jsou pro tento účel použity, poté, co splní svůj úkol. Moravská firma GP Plastics nabízí výrobu a dodávku zařízení pro zpracování LD, LLDP, HDPE odpadních fólií procesem aglomerace.   

 

Aglomerátor s označením SA-22, nebo menší varianta NA-15 slouží ke zpracování fóliového odpadu z nejběžněji používaných obalových, smrštitelných fólií a pěnového PE na aglomerát o velikosti zrn 2 - 5 mm. Lze zpracovávat i PP fólie.
Zařízení aglomeruje odpad v cyklických dávkách. Soustava stacionárních a rotačních nožů v pracovním prostoru stroje rozseká zpracovávaný materiál, který se vznikajícím frikčním teplem ohřeje na aglomerační teplotu. Prudkým ochlazením, po vstřiknutí vody, se materiál shlukuje do granulí, které jsou dále rotujícími noži rozdrceny. Po odpaření přebytečné vody a odsátí páry je materiál vypuštěn do připraveného zásobníku.
Hmotnost vsázky je u aglomerátoru SA-22 10 - 15 kg, u menšího NA-15 je 10 – 12 kg. Cyklus trvá 6 – 8 min.  Aglomerátor je vybaven elektronickým řízením rozběhu hlavního motoru, auto-dávkováním vody, pneumatickým ovládáním výpustě a snímáním teploty. Zařízení je určeno ke zpracování pouze čistých technologických odpadů. 

 

 
Publikováno: 12. 5. 2012 | Počet zobrazení: 4009 článek mě zaujal 708
Zaujal Vás tento článek?
Ano