hnv murr

GM1 – první řídicí jednotka pohybu

Společnost Panasonic Industry zařadila do svého automatizačního portfolia řídicí jednotku pohybu GM1, která díky až 32osému synchronizovanému řízení točivého momentu nabízí kompaktní řešení pro náročné aplikace řízení pohybu.

 

Tento malý řídicí systém v sobě kombinuje řízení pohonů s funkcemi PLC, jako je polohování, síťová komunikace, I/O moduly, vysokofrekvenční čítač atd. Vše je integrováno do kompaktního provedení, a tak GM1 šetří místo v rozváděči, snižuje náklady na programování i na propojení modulů a hlavně snižuje dobu odezvy na pouhých 0,5 ms.
Pohybový ovladač obsahuje dva nezávislé ethernetové porty, Ethernet/IP a Modbus-TCP, paměťový slot SD pro 32GB karty, dvoukanálový vysokorychlostní čítač (4 Mhz/8 Mhz) a čtyřkanálový PWM výstup (100 kHz).

Funkce GM1
Příkazový cyklus pouhých 0,5 ms umožňuje mimořádně rychlou odezvu řízení a činí tak z GM1 bezpečný ovladač pohybu i pro ty nejnáročnější aplikace. Nad rámec funkčnosti PLC jsou do modulu GM1 integrovány pohybové aplikace, jako je rotační nůž, letmé nůžky, etiketování, paletizátor, kliková hřídel, pohyb vačky nebo ovládání tiskových značek.
Součástí jednotky je i AFB (Application Function Blocks), tedy soubor předpřipravených funkčních bloků, které umožňují rychlé a snadné nastavení celého systému pro předem definované funkce, čímž snižují dobu programování a tím i další aplikační náklady.
Programovací nástroj GM Programmer je založen na automatizačním softwaru Codesys IEC 61131-3 a umožňuje programování pomocí standardních funkcí PLC Open a editoru G-kódu. GM1 obsahuje také integrovaný nástroj pro konfiguraci os – vývojové prostředí Panaterm Lite for GM, které umožňuje rychlé a přesné programování až 32 os. Pro integraci do prostředí Průmyslu 4.0 je ovladač pohybu vybaven funkcí OPC UA slave.

Aplikace
GM1, která kombinuje ovládání pohybu a pohonu v jednom zařízení, je speciálně navržena pro aplikace řízení pohybu, kde přesnost, rychlost, optimální interpolace a odezva jsou neodmyslitelnými atributy pro zařízení tohoto typu v průmyslové automatizaci. Díky těmto parametrům míří uplatnění GM1 do lisů, vstřikovacích, tiskařských a balicích strojů.
Jednotka je plně kompatibilní s komplexním portfoliem automatizace a servopohony nejnovějších řad MINAS. Více na https://industry.panasonic.eu/cs

 
Publikováno: 13. 7. 2022 | Počet zobrazení: 314 článek mě zaujal 71
Zaujal Vás tento článek?
Ano