murr Schunk

Osmibřitá novinka pro náročné materiály

Soustružnický systém Fix8 z dílny Kennametalu s osmi řeznými hranami na destičku má poskytovat maximální rychlost úběru v nerezových materiálech pro speciální aplikace a zvyšovat produktivitu obráběcích operací.

 

Držák nástrojů Fix8 je navržen tak, aby pokryl širokou škálu aplikací včetně soustružení a lícování hladkých povrchů, silně přerušovaných řezů, kde zvládá operace od střední hloubky řezu až po hrubování v ocelích, litině a náročných materiálech, jako je nerezová ocel. Se systémem Fix8 jsou možné i extrémní rychlosti posuvu až 1,4 mm a hloubky řezu až 12 mm. Zároveň poskytuje nejnižší náklady na břit a snižuje řezné síly až o 15 procent.
Tangenciální konstrukce držáku snižuje řezné síly a spotřebu energie, což je podle výrobce ideální pro soustruhy s nízkým výkonem. Vyznačuje se tuhým upínacím systémem, který břitové destičky bezpečně vtáhne do kapsového sedla, a nabízí vynikající stabilitu, která destičkám umožňuje nejen odolávat velkým řezným silám, ale i vibracím. Vložka je také podepřena vyměnitelnou karbidovou podložkou, která chrání kapsu sedla před deformací a poškozením.
Nástrojový držák disponuje přesnou 3D technologií chladicí kapaliny, která dodává dostatečné množství chladiva do místa řezu. Tři trysky chladicí kapaliny jsou nasměrovány na čelní plochu řezu, řídí teplotu a podporují tvorbu třísek i jejich odvod. Výstupní otvory chladicí kapaliny na dvou různých místech jsou nasměrovány k boku břitové destičky a regulují tak teplo v řezné zóně a prodloužení životnosti nástroje.

Petr Kostolník
Foto: Kennametal

 
Publikováno: 3. 3. 2022 | Počet zobrazení: 259 článek mě zaujal 49
Zaujal Vás tento článek?
Ano