asseco Aimtec murr

Proč nemá James Bond iPhone?

V nejnovější „bondovce“ No Time To Die je superšpion James Bond, vybavený nejfantastičtějšími technickými vychytávkami, zachycen s poněkud zastaralou komunikační technikou.

 
Kvůli zpoždění v důsledku pandemie přichází do kin její hlavní aktéři s mobily Nokia 3310, Nokia 7.2 a Nokia 8.3 5G, což jsou loňské a předloňské modely, navíc značky, která sice kdysi mobilnímu trhu dominovala, aktuálně však má jen minoritní podíl. Nicméně ani nejmodernější smartphony nyní adorovaného Applu nejsou pro agenta 007 ideální.
„Pro Bonda jsou nutností nevystopovatelné telefony a iPhone, jakkoli formátovaný, by prostě nemohl nabídnout tuto schopnost, aby zajistil, že sledování nebude možné,“ říká Jake Moore, expert firmy Eset na kybernetickou bezpečnost.
Pokud by James Bond byl uživatelem iPhonu, protivníci by bezpochyby použili k jeho zaměření speciální software, jako je např. spyware Pegasus izraelské firmy NSO, který nedávno způsobil paniku po zjištění, že dokáže nejen „šmírovat“, kde se jeho uživatel nachází, ale mohl by kopírovat zprávy, nahrávat hovory, a dokonce umožnit přístup k fotoaparátu.
A přestože smartphony s nakousnutým jablíčkem nemůže propagovat samotný 007, iPhony nenajdeme ani v sortimentu jeho protivníků, navíc Apple prý znemožňuje filmovým padouchům používat svá nejnovější zařízení...

 
Publikováno: 26. 10. 2021 | Počet zobrazení: 754 článek mě zaujal 162
Zaujal Vás tento článek?
Ano