asseco Aimtec murr

Posílení bezpečnosti starších zařízení

Společnost FANUC America přišla s řešením pro upgrade starších CNC strojů běžících na operačních systémech starších než Windows 10.

 
Připojení CNC zařízení umožňuje bezpečné provozování strojů na dálku a také shromažďování výrobních dat důležitých pro efektivní obchodní rozhodnutí.
Automatizované výrobní systémy využívají vzájemnou komunikaci mezi stroji, ale připojení k síti přináší pro starší stroje i rizika. Zastaralé operační systémy, jako jsou Windows 7, XP nebo starší, již nejsou společností Microsoft podporovány, proto CNC systémy FANUC, které na nich běží, nedostávají důležité aktualizace. Pokud se stroje připojují k síti on-line, mohou zůstat citlivá data výrobních zařízení otevřena vážnému narušení kybernetické bezpečnosti.
Dodatečné vybavení CNC systémů a montáž moderních průmyslových počítačů na tyto stroje umožňuje podnikům bezpečně připojit jejich řídicí jednotky k síti a využívat výhod dat průmyslového internetu věcí (IIoT), a tak zajistit účinnou ochranu před kybernetickými útoky. Program Panel Replacement nabízí retrofit a modernizaci CNC systémů FANUC osazením výkonným průmyslovým počítačem s rychlejším procesorem, větší pamětí a úložištěm a OS Windows 10 IoT Enterprise, s možností volby displeje klasického nebo dotykového.
„Pro udržení konkurenceschopnosti jsou potřeba spolehlivé provozní informace z CNC strojů v reálném čase pro efektivní rozhodování na základě dat. Aby byl naplněn požadavek na kybernetickou bezpečnost, umožňuje nový program uživatelům FANUC CNC získat výhody IIoT bezpečným a zabezpečeným připojením svých strojů k síti," řekl Jon Heddleson, generální ředitel Factory Automation pro FANUC America.
 
Publikováno: 26. 10. 2021 | Počet zobrazení: 649 článek mě zaujal 148
Zaujal Vás tento článek?
Ano