asseco Aimtec murr

MSV 2021 letos v listopadu

Mezinárodní strojírenský veletrh, který musel být loni poprvé ve své historii zrušen z důvodu pandemie covid-19, bude tentokrát netradičně probíhat v Brně od 8. do 12. listopadu 2021.

 

Většina stálých vystavovatelů s účastí na Mezinárodním strojírenském veletrhu, jedné z průmyslových výstav s nejdelší historickou tradicí, počítá i v novém termínu. Tento nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě, prezentující inovativní průmyslové technologie, zařadil letos mezi stěžejní témata digitalizaci průmyslu a také 3D tisk, který zaznamenává neustálý vzestup. Součástí bude i druhý ročník úspěšné expozice Digitální továrna 2.0 se zaměřením na technologickou transformaci české ekonomiky.

Ve speciální expozici Digitální továrna 2.0 budou k vidění nejnovější služby a produkty v oblasti digitalizace podniků. A jak sdělil Michalis Busios, ředitel MSV, prezentovat se budou prototypy chytrých autonomních strojů a zařízení s ohledem na vazby související s firemním prostředím. Zájemci z řad návštěvníků se dozvědí principy kooperace mezi zaměstnanci a umělou inteligencí a budou se moci seznámit i s možnostmi využití blockchainu. Součástí této speciální expozice bude také digitální stage, která nabídne prostor pro diskuzi, včetně online přenosu.

Souběžné veletrhy
S Mezinárodním strojírenským veletrhem se uskuteční veletrhy Transport a Logistika a Envitech. První z dvojice veletrhů se zaměří na novinky z oblasti automatizace a digitalizace logistiky. Prezentovat se budou opět i firmy nabízející specializovaný software a IT řešení pro logistiku. Hlavním tématem veletrhu Envitech bude cirkulární ekonomika neboli systém opětovného využívání materiálů, které udržujeme v oběhu co nejdéle. Tato problematika se řadí k prioritám udržitelného rozvoje v EU a spočívá především v zodpovědném zacházení se zdroji a optimalizaci výrobních procesů.Investiční příležitosti
Letošní MSV se zaměří také na aktuální téma 3D tisku a bude probíhat i tradiční soutěž Zlatá medaile MSV o nejlepší exponáty. Nebude samozřejmě chybět ani prostor pro prezentaci start-upů, jež jsou motorem inovací a zároveň také zajímavými investičními příležitostmi. Organizátoři chystají i rozsáhlý doprovodný program, který bude reagovat na aktuální témata v průmyslu, a pracují na online katalogu, který umožní lepší prezentaci firem a jejich exponátů ještě před začátkem veletrhu.Osobní kontakt
Podle průzkumu, který provedli organizátoři MSV mezi vystavovateli, mají veletrhy obchodní i marketingový význam a pro průmysl jsou nepostradatelné. Firmy vnímají strojírenský veletrh za firemně důležitou prezentaci umožňující efektivní osobní jednání se stávajícími i novými zákazníky a partnery. „Vnímáme značnou poptávku firem po konání veletrhu, vystavovatelé se chtějí opět osobně setkat. Ukazuje se, že virtuální akce nemohou nahradit fyzický veletrh, který je založen na emocích a budování osobních vazeb. Online nástroje mohou fungovat jen jako doplněk, který zefektivní fyzickou návštěvu veletrhu,“ řekl Michalis Busios.

Petr Kostolník
Foto: Petr Kostolník, Veletrhy Brno

 
Publikováno: 30. 8. 2021 | Počet zobrazení: 604 článek mě zaujal 160
Zaujal Vás tento článek?
Ano