asseco Aimtec murr

SELP Servis zve do Olomouce na Open Days

Ryze česká společnost SELP Servis nyní znovu otvírá nejen virtuální, ale i reálné dveře stávajícím i potenciálním partnerům. Ve dnech 15.–16. června pořádá Dny otevřených dveří. Co čeká návštěvníky na této akci, nám prozradil zakladatel a spolumajitel firmy Ladislav Pikal.

 

Více než rok trvající pandemie koronaviru byla nejen výzvou pro většinu firem, ale zároveň zkomplikovala setkávání a možnost prezentace nových produktů a služeb. Tuto situaci musela řešit i společnost SELP Servis, která se nedávno přestěhovala do nových větších prostor.

V polovině června připravujete dny otevřených dveří v nových výrobních prostorách SELP Servis v Nemilanech. Na co se mohou návštěvníci těšit?
Den otevřených dveří je pro nás především alternativou k opakujícím se uzávěrám, kdy nebylo možné se aktivně potkávat se stávajícími ani potenciálními zákazníky. Zároveň došlo ke zrušení či přesunům nejrůznějších oborových veletrhů, a tak chceme našim partnerům nabídnout nahlédnutí pod pokličku výroby přímo v našich nových prostorech v Nemilanech na okraji Olomouce. Já i má kolegyně a spolumajitelka Eva Sušilová se těšíme především na osobní setkání a možnost pobavit se o individuálních potřebách a aktuální situaci u našich obchodních partnerů. Návštěvníky provedeme výrobou, od CNC obrábění přes soustružení, frézování, až po zbrusu nový laser na ocel i další materiály. Naše firma se před nástupem pandemie nastěhovala do prostor, které jsou až pětinásobně větší proti těm předchozím, jednotlivá pracoviště tak zároveň rozšiřujeme a přidáváme další stroje, a tím i prostor pro nové výrobní možnosti. Nejlepší je přijet se přesvědčit osobně. Samozřejmě nebude chybět jídlo, a jak je u nás zvykem, i dobré víno.

Jak je možné se na Open Days přihlásit?
Vzhledem (doufejme) k doznívající pandemii koronaviru bude ideální, když se návštěvníci registrují předem na našich webových stránkách, e-mailem či telefonicky. Všechny kontakty a přesnou adresu lze najít na stránkách: www.selpservis.com.
Oba dva dny budeme k dispozici již od 9 hodin a minimálně do 17 hodin. Směřujeme k tomu, aby každou hodinu či dvě vznikaly menší skupinky po pěti až deseti lidech, kterým se budeme věnovat. Samozřejmě bude také prostor pro individuální rozhovory, abychom se s každým mohli pobavit osobně. A protože je bezpečnost všech účastníků pro nás na prvním místě, bude v prostorách firmy připravená pro zájemce i možnost antigenních testů.

Co když někteří ze zájemců o návštěvu vaší firmy v daný čas nebudou moci přijet?
V případě, že termín 15. a 16. června bude pro některé zájemce nevyhovující, nabízíme po domluvě zcela individuální návštěvy. V každém případě rádi všechny zájemce přivítáme.

Pro ty, kteří vaši společnost neznají, můžete krátce firmu představit včetně jejího speciálního zaměření?
Naše práce je především klasická strojařina, respektive věnujeme se kovovýrobě, zejména v oblasti kolejových vozidel. Větší část naší činnosti tvoří opravy a renovace součástí pro hnací vozidla. Jde zejména o díly trakčních obvodů, jako jsou sběrače proudu, odpojovače, rozjezdové odpory, hlavní kontroléry, nápravové sběrače a dále díly vedlejších i pomocných obvodů, jako jsou izolátory, držáky trakčních motorů, ventilátory a stykače.
Zkušenosti získané při opravách se snažíme zúročit ve vlastním vývoji a navrhování vylepšení, potažmo realizací lepších komponentů opravovaných dílů.
Já osobně se věnuji strojařině čtyřicet let, samotný SELP Servis pak letos slaví 15 let od svého založení, takže můžeme nabídnout opravdu bohaté zkušenosti a především individuální přístup.

Můžete říct, co vás odlišuje od konkurence?
To je těžké, konkurence je široká, ale myslím si, že budeme jedni z mála, kteří prakticky všechny součástky dělají kusově. V podstatě jakoukoliv součást, kterou vyrábíme, renovujeme či opravujeme, realizujeme už od jednoho kusu, což se většině konkurentů nevyplatí a soustředí se především na díly, které se vyrábějí ve větších sériích.
Vyrábíme celou řadu produktů kusově dle individuálních potřeb zákazníka. Obchodním partnerům tak nabízíme nejen flexibilitu, ale i širší záběr, třeba i v případech, kdy takový díl už nikdy znovu nevyrobíme.

Petr Langer
Foto: SELF Servis

 
Publikováno: 23. 7. 2021 | Počet zobrazení: 732 článek mě zaujal 156
Zaujal Vás tento článek?
Ano