asseco Aimtec murr

Úsvit nového sportu?

Kanadská inženýrská vývojová iniciativa Prosthesis: Mech Racing je zaměřená na vývoj zcela nové třídy strojů a soutěží v obřích motorových oblecích.

 

Takovýto sport ani technologie zatím neexistovaly, což se však rozhodl změnit kanadský inženýr Jonathan Tippett. Jeho tým již více než 10 let shromažďuje potřebné znalosti a v roce 2017 zhotovili prototypový mech nazvaný příhodně „Prosthesis (Protéza): Anti-robot“. Svými tvůrci je charakterizovaný jako vůbec první na světě člověkem pilotovaný terénní závodní a sportovní mech. Po více než tříleté fázi náročných terénních testů a výcviku pilotů se unikátní stroj dostal do své dnešní podoby - plně funkční obří terénní exo-bionický oblek. Díky úspěšné kampani na crowdfundigovém serveru Kickstarter se nyní chystá realizovat projekt sportovního využití obřích mechů.
„Díky této technologii můžeme budoucím fanouškům a sportovcům nabídnout výjimečnou příležitost pilotovat mecha,“ uvedl Jonathan Tippett s tím, že Alpha Mech Pilot Program (AMP) má být cestou k vytvoření nové sportovní disciplíny a plnohodnotné mech závodní ligy.

 
Publikováno: 22. 10. 2020 | Počet zobrazení: 1043 článek mě zaujal 223
Zaujal Vás tento článek?
Ano