asseco Aimtec murr

Dost bylo smartphonů!

Americká inženýrka Justine Haupt, která se zabývá vývojem kosmických technologií, už měla zjevně plné zuby všudypřítomných smartphonů, a tak si vyrobila vlastní „dumbphone“.

 

Jde o jednoduchý mobil, který je vybaven klasickým rotačním číselníkem, používaným v klasických stolních telefonech. Na zadní straně je malý displej využívající technologie e-ink pro zobrazení příchozích textových zpráv a zmeškaných hovorů. Přes snahu minimalizovat rozměry retromobilu je výsledek o poznání silnější než běžné „placky“ současných smartphonů, takže zjevně nejde o ideální přístroj do kabelky, ale za tu legraci to stojí.
Pro ty, kdo by si chtěli podobný kousek pořídit, nabízí jeho tvůrkyně stavebnici, ze které by to měli zručnější kutilové zvládnout. Sada vyjde na necelých 150 dolarů, ale je možné si koupit jen funkční základní desku nebo pouzdro a mechanické části, což vyjde levněji.
Pro vyznavače jablečného kultu, kteří se v duchu applovské koncepce nechtějí trápit nějakým bastlením, je k dispozici speciální retro aplikace, která rotační volič přenese na displej iPhonu – nazývá se iDial.

 
Publikováno: 13. 5. 2020 | Počet zobrazení: 1394 článek mě zaujal 304
Zaujal Vás tento článek?
Ano