Rosler MURR2 Schunk

ABB dodá rozváděče do výrobny baterií

Brněnská továrna ABB oznámila největší dodávku produktů nízkého napětí ve své historii. Za 250 mil. Kč je dodá do obří továrny na akumulátorové články společnosti Northvolt ve Švédsku.

 
Firma staví ve městě Skellefteå největší a nejmodernější evropskou továrnu na li-ion baterie. ABB bude pro tento projekt zajišťovat infrastrukturu pro dodávky energie z místní sítě přímo do výrobních provozů. Energetická síť bude uváděna do provozu postupně od roku 2021, kdy by měla být výroba článků podle plánu zahájena, a brněnská divize ABB se na tomto ambiciózním projektu podílí dodávkou rozváděčů nízkého napětí.
„Jednalo se nestandardní řešení upravené zákazníkovi na míru. Naše rozváděče budou distribuovat elektřinu v nových výrobních halách a sloužit k napájení strojů a infrastruktury, jako je osvětlení nebo teplo,“ uvedl generální ředitel brněnského závodu ABB Jiří Potěšil. ABB již v minulosti získala několik objednávek na zařízení pro automatizaci a dodávku energie pro vývojové centrum a továrnu Northvolt Labs ve švédském Västerås, kde byla zahájena výroba na konci loňského roku.
 
Publikováno: 9. 4. 2020 | Počet zobrazení: 413 článek mě zaujal 100
Zaujal Vás tento článek?
Ano