asseco Aimtec murr

Pštrosí polštář

Také se potýkáte s klasickou odpolední únavou, kdy si musíte podepírat víčka sirkami, abyste udrželi otevřené oči?

 
Zatímco v rakousko-uherském mocnářství byl „šlofík“ po obědě pro úředníky běžnou záležitostí, a v americké i japonské manažerské kultuře je „power nap“ také uznávanou metodou, jak pomocí krátké relaxace nabýt ztracenou výkonnost, prostředí současných evropských kanceláří tomu příliš nesvědčí. To se snaží řešit produkt britské firmy Banana Studio, který dostal název Pštrosí polštář.
Podobně, jako rychle běhající nelétavý opeřenec, s nímž je spojován kromě jeho běžeckých schopností i pojem zastrčit hlavu do písku v domnění, že se tak skryje před nebezpečím, můžete skrýt před okolním světem svou unavenou hlavu. Polstrovaná relaxační kukaň s dýchacími otvory sice vzbudí údiv vašich kolegů a vystaví vás riziku, že můžete vypadat trochu hloupě, ale účel světí prostředky. Pštrosí boudička poměrně efektivně odfiltruje hluk a poskytne kýžené relaxační zázemí. Po krátkém 15–20minutovém pobytu vaší hlavy uvnitř se zavřenýma očima jste opět fit.
Pro zajímavost: Pštrosi ve skutečnosti hlavu do písku nestrkají, jde o mylný názor, který způsobil starořímský cestovatel Plinius starší před téměř 2000 lety, když viděl jejich podivné chování. Netušil, že ptáci tak jen polykají písek a kamínky kvůli trávení. Pokud ale spatří domnělého nebo skutečného nepřítele, sklánějí hlavy, aby na sebe neupozorňovali svými dlouhými krky, nebo se přitisknou k zemi a krk položí před sebe.
 
Publikováno: 21. 2. 2020 | Počet zobrazení: 1222 článek mě zaujal 297
Zaujal Vás tento článek?
Ano