asseco Aimtec murr

Smích prodlužuje život

O tom, že smích má pozitivní vliv na délku života, už byla publikována řada studií, ale nyní se vědci zaměřili na fenomén smíchu umělého, kterým jsou dopovány populární sitcomy.

 
Nahraný smích dělá vtipy ještě vtipnějšími a funguje i u nepovedených vtipů, jak ukázal výzkum University College London. Závěry, které byly představeny v akademickém periodiku Current Biology, dokazují, že smích je skutečně nakažlivý a motivuje ostatní, aby se také smáli.
Experimentátoři vyzkoušeli na čtyři desítky vtipů různé kvality, během kterých se ukázalo, že téměř jakýkoliv vtip byl mnohem vtipnější, pokud k němu byl dodán umělý smích, a to dokonce i u těch špatných. Efekt byl ještě větší, když vtip doprovázel opravdový, spontánní smích. Jak uvedla profesorka Sophie Scottová, historicky byly televizní a rádiové programy vždy nahrávány před živým publikem, což způsobovalo, že se ti, co se dívali a poslouchali, cítili jako součást vystoupení. Protože ale reakce publika byly přirozené, neměly některé „programy“, které nebyly obzvlášť vtipné, tak dlouhý a upřímný smích, proto začali producenti přidávat i smích umělý. „Náš výzkum ukazuje, že umělý smích sice dodává do některých komedií vice humoru, avšak reálný smích dostane vždy lepší odezvu,“ doplnila Scottová.
 
Publikováno: 27. 9. 2019 | Počet zobrazení: 1655 článek mě zaujal 335
Zaujal Vás tento článek?
Ano