asseco Aimtec murr

Nové parkoviště pojme více aut

Čína se během několika let stala největším automobilovým trhem světa, proto nyní také naráží na stejné problémy měst s velkým počtem automobilů.

 
Jen loni přibylo v Číně na 28 mil. nových aut, proto se hledají často netradiční řešení parkování. Například v městě Chongqing představili nový typ parkoviště, který prošel testy v tamním vědeckém a technologickém centru. Je vytvořený přestavbou tradiční parkovací plochy, v jejíž výbavě jsou nyní speciální platformy. Poté, co je na platformu umístěn vůz, plošina se nakloní v úhlu 30 stupňů, a parkoviště tak celkově dokáže pojmout až o 70 % více aut než konvenční parkovací plochy.
Každá platforma je osazena senzory a radary, které neustále monitorují vzdálenost od případných překážek. V případě, že se nějaká objeví, automaticky se zastaví pohyb platformy. Zařízení je možné osadit i speciálním dobíjecím portem pro elektromobily uzpůsobeným pro indukční dobíjení.
Do budoucna by měl k parkovacímu systému přibýt ještě robot, který u vjezdu na parkoviště převezme vůz a automaticky obstará parkování i následné přistavení.
 
Publikováno: 21. 6. 2019 | Počet zobrazení: 1503 článek mě zaujal 331
Zaujal Vás tento článek?
Ano