asseco Aimtec murr

Sekačku nezastaví ani kopce

Nejen auta mohou mít pohon na všechna kola, jak ukazuje novinka firmy Husqarna.

 
První AWD sekačka značky Husqarna s pohonem všech kol, kterou firma představila netradičně na MWC v Barceloně, disponuje převodovkou 435X a otočnou přední nápravou pro zvýšení manévrovatelnosti. AWD umožňuje sekačce lépe zvládnout svahy i drsný terén. Podle výrobce ji nezastaví ani 70stupňový sklon, což už znamená hodně strmý kopec.
Kromě dalších unikátních funkcí spolupracuje i s virtuálními asistenty, jako je např. Alexa či Google Home. Lze ji tak ovládat hlasem podobně jako další zařízení inteligentní domácnosti. Navíc díky otevřenému rozhraní API si ji uživatelé mohou personalizovat.
Zařízení má samozřejmě i bezpečnostní funkci, která zastaví sekačku, pokud je zvednutá nebo se přece jen převrátí a díky ultrazvukovému systému detekce objektů sníží rychlost, když zjistí něco ve svém okolí. Asi nepřekvapí, že takto výkonný stroj bude potřebovat nějakou dobu na nabití (dobití baterie zabere zhruba půlhodinu), stejně jako fakt, že není levný – zájemce si musí připravit ekvivalent ca 130 tis. Kč.

 
Publikováno: 30. 4. 2019 | Počet zobrazení: 2135 článek mě zaujal 508
Zaujal Vás tento článek?
Ano