asseco Aimtec murr

Biometrické ověření na čtvrtou

Podle studie společnosti LastPass spravuje průměrný firemní zaměstnanec až 191 hesel. To vysvětluje, proč 81 % případů porušení bezpečnosti ve firmě je způsobeno z důvodů slabých, znovu použitých nebo odcizených hesel.

 

Tento problém by měl pomoci vyřešit systém americké firmy Veridium, která byla založena k tomuto účelu. Výsledkem jejich vývoje je přesnější řešení než rozpoznání obličeje (s až 90% snížením počtu neúspěšných pokusů o autentizaci). Navíc funguje jak za jasného světla, tak i v tmavých místnostech. Systém je schopen poskytnout stejnou přesnost jako tradiční snímač otisků prstů, a přitom nepoužívá nic jiného než fotoaparát mobilního telefonu.
Tento první bezkontaktní biometrický autentizační systém Veridium TouchlessID na světě, pracuje na nemodifikovaných smartphonech a zachycuje současně čtyři otisky prstů místo jediného jako klasické snímače. To ztěžuje tzv. spoofing, snahu oklamat bezpečnostní systém, kvůli složitosti sbíraných dat.
Řešení funguje tak, že uživatel položí ruku za telefon, jehož zadní kamera rozpozná prsty, umístí je do vodítka a s pomocí LED blesku zachytí všechny čtyři otisky prstů najednou. Biometrická šablona je normalizována na rozlišení 500 ppi a exportována do požadovaného formátu. Soubor je poté odeslán do databáze k porovnání s předtím registrovanými otisky.
Nezávislá zkušební firma QB iBeta testovala 4prstový systém vůči biometrickému standardu pro aplikace elektronického předpisu regulovaných látek (EPCS) amerického Národního úřadu pro kontrolu obchodu s drogami. Systém splňoval míru falešných detekcí 0,0001 s 95% přesností, překračující úroveň, která je požadována k silné autentizaci při výměně hesel a tokenů u lékařských předpisů a mobilním bankovnictví.
Přes vysokou úroveň zabezpečení vyžaduje nový identifikační systém velmi jednoduchý a dostupný hardware - stačí mu pouze 5megapixelový fotoaparát s LED bleskem. Čtyřprstová identifikace, která pracuje ve spojení se softwarovým back-end serverem společnosti Veridium, je podle tvůrců systému připravena k integraci do libovolné mobilní aplikace na zařízeních s Androidem nebo iOS.

 
Publikováno: 29. 11. 2018 | Počet zobrazení: 1583 článek mě zaujal 359
Zaujal Vás tento článek?
Ano