asseco Aimtec murr

Michelangelo v malbě světlem

Panasonic pomohl vytvořit velkolepou show rekonstrukce Sixtinské kaple pomocí své špičkové audiovizuální technologie. Umělecké ztvárnění využívá 30 laserových projektorů, které zprostředkovávají obecenstvu pocit, jako by se nacházeli uprostřed Sixtinské kaple.

 
Show kombinuje živé divadelní představení se speciálními efekty prostřednictvím nejnovějších AV technologií. Systém je koncipován do pěti sektorů. Na dvě boční stěny míří osm projektorů se svítivostí 31 000 lumenů, na klenutý strop šest 20 000lm projektorů, předscéna obsahuje čtyři projektory, čelní síťová stěna další čtveřici projektorů a dva 12 000lm projektory jsou určeny pro zobrazení Michelangelova Davida na jevišti. Čtyři přístroje s ultrakrátkou projekční vzdáleností jsou určeny pro vertikální promítání na jeviště shora. Tříčipové DLP laserové projektory při zobrazování fresek Sixtinské kaple umožnily díky konzistenci barev a kontrastnímu poměru dosáhnout výsledek prakticky rovnocenný originálu.
„Stěžejní byla možnost využití víceúrovňové technologie, která splňovala kvalitu obrazu a jasu," řekl tvůrce představení Marco Balich. Představení v produkci společnosti Artainment Worldwide Shows bylo pod vědeckým dohledem Vatikánských muzeí.
 
Publikováno: 4. 9. 2018 | Počet zobrazení: 1911 článek mě zaujal 393
Zaujal Vás tento článek?
Ano