asseco Aimtec murr

T-Cross má nabízet víc, než je běžné

Na letošním autosalonu v Ženevě představil Volkswagen svůj nový formát SUV ve studii T-Cross. Nyní v předstihu ohlásil, že už se blíží zahájení výroby sériové verze tohoto malého crossoveru a na podzim by měla přijít jeho světová premiéra.

 
Novinka malého SUV má doplnit stávající modely značky v tomto segmentu, ať už jde o větší model T-Roc, nebo dospělé SUV Tiguan a Touareg. Nejmenší model T-Cross s vnější délkou 4107 mm bude postaven na osvědčené modulární platformě MQB a má nabízet víc systémů, než je běžné v této třídě. Pohon by zatím měl zajišťovat jeden ze dvou benzínových agregátů: tříválcový 1,0 TSI a čtyřválcový 1,5 TSI, který bude přenášen pouze na přední nápravu.
Díky použití modulární platformy MQB vznikl na tak malé SUV prostorný interiér. Například zadní sedadla jsou nastavitelná podélně pro zvětšení prostoru pro nohy. Výrobce charakterizuje T-Cross jako jedno z nejbezpečnějších vozidel své třídy, s vynikající úrovní pasivní bezpečnosti a širokou nabídkou asistenčních systémů v sériové výbavě, jako např. systém pro detekci překážek před vozem či asistent pro jízdu v jízdním pruhu. Na stejné modulární technice by měly navazovat i sesterské modely značek Škoda a Seat.
 
Publikováno: 1. 9. 2018 | Počet zobrazení: 1609 článek mě zaujal 374
Zaujal Vás tento článek?
Ano