asseco Aimtec murr

Hotel se zaručeným výhledem

O podmořském hotelu jste si už na tomto místě mohli přečíst, ale připravuje se něco ještě mnohem ambicióznějšího. Americký start-up Orion Span chce postavit první luxusní hotel ve vesmíru.

 
Pokud vše půjde dobře - což je u projektu, do něhož je zapojen tým veteránů vesmírného průmyslu, kteří mají společně více než 140 let zkušeností s průzkumem vesmíru (jde o bývalé zaměstnance NASA, kteří pracovali na Mezinárodní kosmické stanici) docela nadějné - má být hotel Aurora vypuštěn v roce 2021. První hosté by se tak mohli ubytovat v kosmu v roce 2022. Na webových stránkách společnosti se už přijímají první rezervace.
Modulární hotel bude mít délku přibližně 10,5 m a šířku 4,2 m, a bude nabízet prostory pro šest osob (4 hosté + 2členná posádka) a k dispozici bude samozřejmě i vysokorychlostní internet. Hotel bude umístěn na nízké oběžné dráze 320 km nad zemským povrchem a kolem Země oběhne každých 90 minut. To znamená, že hosté budou kromě vznášení se v nulové gravitaci moci sledovat 16 východů a západů Slunce za 24 hodin. Unikátní zážitek ale nebude pro každého. Cena za 12denní pobyt je v současné době nastavena na 9,5 mil. dolarů na osobu, kromě toho je nutno složit vratnou částku 80 tis. USD a také podstoupit tříměsíční výcvik. Volitelné doplňky zahrnují možnost zúčastnit se výzkumných experimentů, jako je pěstování jídla na oběžné dráze nebo vyzkoušet si nejmodernější technologii virtuální reality na holodecku.
 
Publikováno: 9. 8. 2018 | Počet zobrazení: 1768 článek mě zaujal 400
Zaujal Vás tento článek?
Ano