asseco Aimtec murr

Ford GT - první model z limitované edice v ČR

Redakce TechMagazínu měla možnost zúčastnit se exkluzívní stacionární prezentace novinky v podobě nového supersportu Ford GT.  První český exemplář supersportu slavnostně odhalili v autorizovaném dealerství Fordu, ve společnosti Auto Kora top ve Valašském Meziříčí. Jde o nekompromisní model vyráběný v limitované sérii pouze pro úzký okruh přísně vybraných zákazníků.

 

Po příjezdu do Auto Kora top ve Valašském Meziříčí nás přivítala zahalená silueta ladných křivek, která čekala na své odhalení. Po úvodních proslovech konečně hostesky začaly stahovat krycí potah ušitý přesně na míru proporcím nového klenotu dealerství. Ano, šlo o hlavní hvězdu slavnostního uvedení na český trh, jak řekl při svém projevu generální ředitel českého zastoupení Fordu Jan Laube.
„Mám velkou radost, že můžu být přítomen při této vzácné příležitosti, protože odhalovat nový Ford GT v České republice se neděje příliš často, a ani dít nebude. Jde o první, ale ne poslední model u nás. V budoucnu bude do ČR dodán ještě jeden kus," upřesnil Jan Laube.

Jak se podařilo získat nový model GT do Valašského Meziříčí?

Na to odpověděl Radomír Kopecký mladší, jednatel společnosti Auto Kora top: „Získat nový Ford GT nebylo vůbec jednoduché, zájemců bylo totiž daleko více než vozů v limitované 500kusové sérii, proto si Ford zákazníky velmi pečlivě vybíral. Museli jsme vyplnit obsáhlý dotazník, v němž jsme popisovali svůj vztah k modrému oválu a také uváděli všechny Fordy, které vlastníme, a to dokonce včetně identifikačních čísel VIN. Určitě nám pomohlo, že jsme již řadu let fanoušky a sběrateli vozů této značky. Máme tu například i několik zajímavých historických Mustangů včetně varianty Shelby.“

Jaký bude další osud prvního Fordu GT u nás?

„Určitě ho každý víkend nebudu prohánět někde po okruhu. Samozřejmě se s ním svezu, ale jinak to auto beru spíše jakou dlouhodobou investici a samozřejmě také najde využití v marketingu jako lákadlo pro zákazníky našeho showroomu, na výstavách a podobně,“ říká Radomír Kopecký mladší.
Auto Kora top je rodinná firma, která je autorizovaným partnerem českého Fordu už od roku 2007 a jsou v ní zastoupeny tři generace: kromě jednatele Radomíra Kopeckého mladšího v ní působí i jeho otec Radomír Kopecký starší a dědeček Jaromír Kopecký nejstarší.
„S rodinnou firmou Kopeckých spolupracujeme již přes dvacet let, a po celou dobu mají výborné výsledky v prodeji i servisu, dokonce lepší než někteří větší autorizovaní prodejci působící ve větších městech. Svoji zásluhu na tom má jejich obrovské nadšení, nezdolná energie a individuální přístup ke každému zákazníkovi. Proto jsem je také, jako zájemce o nový Ford GT, centrále evropského Fordu vřele doporučil,“ řekl v proslovu Jan Laube.

Ford GT
Supersportovní vůz disponuje monokokem z karbonových vláken, integrovaným ocelovým bezpečnostním rámem a aluminiovými strukturami. Pohání jej motor EcoBoost 3,5 V6 s výkonem 350 koní při 6250 otáčkách a točivým momentem 745 Nm. Pohon na zadní kola je přenášen přes sedmistupňovou poloautomatickou dvouspojkovou převodovku. Impozantní maximální rychlost je udávána číslovkou: 347 km/h.  

 
Publikováno: 8. 8. 2018 | Počet zobrazení: 2044 článek mě zaujal 353
Zaujal Vás tento článek?
Ano