asseco Aimtec murr

Bezdrátově nabíjené mobilní roboty

Společnost Waypoint Robotics (dříve Stanley Robotics) představila na veletrhu MODEX 2018 pod názvem EnZone systém bezdrátového indukčního nabíjení pro autonomní mobilní roboty. Pokud nejsou propojeni kabelem, roboti nemají velkou výdrž baterie.

 
To by měl řešit právě systém EnZone umožňující využívat tzv. příležitostné nabíjení. Mobilní robot se tak může dobíjet prakticky kdykoli má přestávku v běžném pracovním cyklu. To jim dovoluje pracovat déle, aniž by museli být vyřazeni z provozu kvůli nabíjení.
Systém EnZone je založen na standardu Adaptive Wireless Charging společnosti WiBotic, i když byl představen pro zařízení firmy Waypoint Robotics. Jde o softwarově definovaný bezdrátový napájecí systém, který pracuje s jakýmkoli robotem, takže je použitelný i pro firmy, které mají vlastní flotilu různých robotů, dokonce i s jiným typem nebo napětím baterie - pracuje se všemi.
Je konfigurovatelný pomocí softwarového rozhraní API, což umožňuje uživatelům nastavit rychlost nabíjení pro každý nabíjecí cyklus tak, aby se roboti nabíjeli rychle, když je to potřeba, nebo naopak pomaleji, když je více času. Systém také umožňuje bezdrátový výkon na vyžádání pro užitečné zatížení systémů jako jsou robotická ramena, dopravníky nebo jiná zařízení. Přiváděním energie do těchto systémů pouze tam, kde je to potřeba, je možné snížit náklady, prostor, hmotnost a údržbu potřebnou pro mobilní manipulační zařízení.
 
Publikováno: 2. 7. 2018 | Počet zobrazení: 1939 článek mě zaujal 444
Zaujal Vás tento článek?
Ano