asseco Aimtec murr

Solární hodinky dobijí mobil

Nabíječky pro věčně energeticky žíznivé a vyčerpané smartphony už nejsou žádnou novinkou, ale i při snaze o minimální rozměry (obvykle na úkor jejich kapacity) nejsou příliš praktické pro běžné nošení.

 
Přesto, jak se zdá, se podařilo nalézt příhodné řešení. Objevilo se na trhu pod názvem Uvolt a jde o analogové chytré hodinky s fotovoltaikou, které umožňují využít sluneční energii k dobíjení téměř jakéhokoli zařízení. Autorem této pozoruhodné vychytávky je Kanaďan Antony Diaz, který vyvinul prototyp jako součást vědeckého projektu na střední škole. O uvedení do praktického života se pak zasloužilo financování vývoje a výroby reálného produktu pomocí investice sesbírané na crowdfundingovém serveru.
Uvolt jsou obdélníkové analogové hodinky čtvercového tvaru o rozměrech 37 x 37 x 1 mm, které využívají antireflexní solární panel a vlastní okruh pro pasivní dobíjení vyměnitelné baterie. Kromě baterie s vysokou hustotou jsou hodinky doplněny náramkem tvořeným miniaturními bateriovými články. K hodinkám je dodáván 600mAh batery pack s vestavěným kabelem a třemi konektory - Lightning, Micro USB nebo USB typu C a bezdrátovou technologií, která je kompatibilní s indukční nabíječkou. Běžné zařízení systém částečně nabije asi za 45 minut a pro plné dobití je potřeba den.
 
Publikováno: 4. 7. 2017 | Počet zobrazení: 2531 článek mě zaujal 420
Zaujal Vás tento článek?
Ano