asseco Aimtec murr

Spojnice mezi minulostí a budoucností: adaptéry pro USB-C

Firma ADATA Technology, představila sérii produktů, jejichž úkolem je usnadnit rozšíření nového typu USB konektoru USB-C s možností používat starší standard. Propojují USB-C konektor s konektory jako je USB-A nebo HDMI, ale i některými archaickými, jako je VGA (D-sub).

 

Konektor USB-C se snadno zasouvá, přináší rychlejší datové přenosy a vyšší kvalitu přenášeného signálu. Díky novým adaptérům, kabelům a rozbočovačům mohou uživatelé snadno připojovat přístroje s nejmodernějším rozhraním USB-C k řadě zařízení se staršími konektory.

Přenosnost dat
USB-C OTG Reader kombinuje v jednom kompaktním těle konektory USB-C, USB-A a čtečku microSD/SDXC/SDHC. Zásadně tak usnadňuje přístup k datům. Nabízí excelentní způsob, jak přenášet data a propojovat různá zařízení. Konektory USB-C, USB-A a HDMI jsou napájeny, takže mohou připojená zařízení nabíjet. Konektor HDMI umožňuje zobrazovat obsah z notebooků či smartphonů na televizi, a zahrnutí konektoru USB-A zvyšuje kompatibilitu s nespočetnými staršími zařízeními.

Video konektivita
ADATA adaptér převádí digitální i analogový obsah z USB-C do podoby vhodné pro zařízení s HDMI nebo VGA. Produkty usnadňují propojení smartphonů, notebooků, tabletů a dalších přístrojů osazených konektorem USB-C s jakýmkoli zařízením s video vstupem, např. televizorem, set top boxem, herní konzolí nebo audio/video přijímačem. Adaptér USB-C na VGA se zase může stát velmi užitečným zařízením pro všechny, kdo potřebují něco promítat na starších projektorech.

Přenos plný energie: USB-C kabel a adaptér
Všechny kabely a adaptéry jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů, což zajišťuje optimální přenosové vlastnosti, ale i vysokou odolnost. USB-C kabely vydrží ohýbání, kroucení nebo tahání a zvládnou příkon až 100 W také díky integrovanému E-MARK kontroléru, což zrychluje nabíjení zařízení a umožňuje plnohodnotný přenos podle standardu USB 3.1 Gen 2 pro UHD 4K bez vyrovnávací paměti. Kromě toho firma uvádí kompaktní adaptéry USB-C na USB-A, s nimiž lze proměnit kterýkoliv z miliard celosvětově rozšířených USB-A kabelů na moderní otočný USB-C kabel.

 
Publikováno: 31. 1. 2017 | Počet zobrazení: 1793 článek mě zaujal 382
Zaujal Vás tento článek?
Ano