asseco Aimtec murr

Zámky, které vás zbaví starostí s klíči

 
Necháváte klíč zastrčený v zámku? Dělají to děti, senioři, naštvané manželky i spousta ostatních - někdo omylem, někdo úmyslně. Zámek se zasunutým pootočeným klíčem spolehlivě zabrání zbytku rodiny, aby se dostali domů. 
Děti si nasadí sluchátka, starší lidé usnou, a vy se na ně zkrátka nedozvoníte. Praktickým řešením je tzv. zámek s prostupovou spojkou, který umožňuje dveře odemknout i pokud je z druhé strany zastrčený a pootočený klíč. Prostupovou spojkou jsou vybaveny např. cylindrické vložky řady Fab 2000, které splňují požadavky pojišťoven na zabezpečení ve 4. bezpečnostní třídě. 
Pro náročnější ovšem existuje i možnost obejít se bez klíčů úplně, která nadchne hlavně ty, kdo klíče často zapomínají nebo ztrácejí, či zapomínají při odchodu z domu zamykat. Tou je inteligentní motorický zámek Fab ENTR, který umožňuje ovládat dveře přímo ze smartphonu či tabletu pomocí PIN, klávesnice, otiskem prstů nebo dálkovým ovládáním. Z obyčejných dveří tak udělá „chytré dveře". Napájen je výkonnou baterií s až 3měsíční výdrží a stav baterie je možné sledovat v mobilní aplikaci. K instalaci inteligentního zámku není nutný žádný zásah do dveří. Z vnější strany vypadá motorický zámek jako obyčejný zámek, nicméně jeho motorická funkce a automatická detekce zavření dveří zajistí, že dveře budou vždy uzamčeny a tedy bezpečné. Možnost režimu automatického uzamčení dává jistotu, že se po vašem odchodu dveře vždy zamknou.


 
Publikováno: 30. 11. 2016 | Počet zobrazení: 2356 článek mě zaujal 434
Zaujal Vás tento článek?
Ano