asseco Aimtec murr

Pomocník z budoucnosti: „kosmická myš“ pro profesionální konstruktéry

Mezi novinkami, které představila firma 3Dconnexion specializující se na počítačové periferie pro profesionální využití, zaujala 3D myš pod označením SpaceMouse Pro. Jde o nejnovější 3D myš pro profesionální uživatele 3D softwaru, pracující v průmyslových odvětvích od strojírenství až po oblast Media & Entertainment, produktový design, architekturu a zdravotnictví.   

 

„3D myši mění převratným způsobem komunikaci lidí s digitálním 3D obsahem. SpaceMouse Pro poskytuje profesionální 3D navigaci, která umožňuje uživatelům lépe porozumět 3D obsahu, a její nový moderní ergonomický design zajišťuje pohodlnou práci,“ řekl Antonio Pascucci, viceprezident pro produkty ve společnosti 3Dconnexion.
SpaceMouse Pro je podporována ve Windows 7, Vista, XP, Mac OS 10.4.6 nebo novějším, Sun Solaris 8 (SPARC), Sun Solaris 10 (x86/x64) a Linux (Redhat Enterprise Linux WS 4, SuSE 9.3 nebo novějším). Kombinuje patentovanou technologii senzoru se 6 stupni volnosti (6DoF) pro intuitivní a přesnou 3D navigaci s pokročilým ergonomickým designem a inovativním zobrazením na obrazovce. Poskytuje pohodlí a jednodušší, produktivnější pracovní postupy.

Myš představuje snadno použitelné profesionální řešení s pokročilými funkcemi, včetně:
Profesionální navigace: patentovaný snímač se 6 stupni volnosti nabízí intuitivní 3D navigaci a 5 kláves QuickView nabízí jednodotykový přístup ke 12 pohledovým kombinacím - horní, pravá, přední a rotace o 90 stupňů.
Vylepšený ergonomický design: myš zajišťuje vyvážené a pohodlné pracovní postupy s přirozeně velkými odpočinkovými plochami pro ruku s měkkým povrchem a 15 velkými dotekovými a snadno nahmatatelnými tlačítky.
Ovládání aplikací: čtyři velké, plně uživatelsky nastavitelné „Inteligentní funkční klávesy“ zajišťují rychlý přístup k často používaným příkazům aplikací, zatímco nová indikace na obrazovce poskytuje vizuální zpětnou vazbu o přiřazení funkčních kláves. Kromě toho klávesové modifikátory SpaceMouse Pro zajišťují pohodlný přístup k funkcím Control (Ctrl), Shift, Alt a Esc.

Rozumí si s Autodeskem
Pro konstruktéry a návrháře je podstatné, že výrobce 3D myši podporují í v několika 3D návrhových produktech Autodesk 2012. Celá  produktová řada 3Dconnexion, včetně profesionální série SpacePilot PRO a SpaceExplorer a standardní série se SpaceNavigatorem a SpaceNavigatorem pro notebooky, je kompatibilní s verzemi  2012, produktů Autodesk Inventor, Inventor LT, Inventor Fusion, 3ds Max, 3ds Max Design, Maya, Softimage, Alias Design a Design Review 2012.
3D myši 3Dconnexion umocňují výkon nových funkcí v těchto aplikacích a nabízejí návrhářům významné zvýšení produktivity se schopností lépe ovládat jejich 3D obsah a umožňují dosáhnout se softwarem Autodesku více. Ať už se podílejí na strojírenských dílech a sestavách v Inventoru nebo na vytváření 3D obrázků v 3ds Max nebo Maye, nabízejí 3D myši úroveň návrhářské součinnosti nedosažitelné s tradiční myší a klávesnicí. Tím, že umožňují panorámovat, zoomovat a otáčet současně, poskytují 3D myši špičkový navigační zážitek, který zvyšuje produktivitu a efektivitu a zároveň přispívá k uživatelskému komfortu. Pomocí 3D myši jsou tak uživatelé schopni navrhovat intuitivněji a s tak přesným ovládáním, že to vypadá, jakoby drželi digitální model v ruce.

 

 

 
Publikováno: 14. 2. 2012 | Počet zobrazení: 4313 článek mě zaujal 802
Zaujal Vás tento článek?
Ano