murr Schunk

Nové bezkartáčové servomotory MINAS-BL

Řada Minas-BL, nejekonomičtější řada servopohonů od společnosti Panasonic, je souborem široké palety bezkartáčových servomotorů a příslušných řídicích jednotek. Ve srovnání s ostatními pohony přináší všechny výhody servotechnologií při zachování konkurenceschopné ceny.

 
Výhody nové řady bezkartáčových servomotorů:
- Menší ztrátový výkon díky vyšší efektivitě - Ve srovnání s konvenčním motorem o příkonu 90 W s miniaturní převodovkou permanentní magnet v rotoru výrazně snižuje ztráty v sekundárním okruhu. Ušetřená energie tak snižuje provozní náklady, zvyšuje účinnost a zároveň značně přispívá k ochraně klimatu a životního prostředí.
- Úspora prostoru díky kompaktní konstrukci - Technologie s děleným jádrem byla speciálně vyvinuta pro střídavé servomotory a představena při uvedení řady MINAS. Tato technologie nejen výrazně snižuje velikost (zhruba o 15 %) a hmotnost (zhruba o 25 %), ale podstatně zvyšuje výstupní výkon servomotorů ve srovnání s asynchronními motory.
- Snížení nákladů na údržbu a instalaci - Technologie používané u střídavých motorů zaručují nízká opotřebení a díky tomu mohou být velmi významně prodlouženy intervaly údržby. Díky parametrizaci pomocí softwaru PANATERM pro MINAS-BL (zdarma) se urychlí uvedení motoru do provozu a snižuje se i čas potřebný na konfiguraci celého stroje. Ovládací software rovněž umožňuje snadné nastavování parametrů i analýzu provozních dat a to i za provozu.
 
 
 
Luděk Barták, Panasonic

 
Publikováno: 29. 11. 2016 | Počet zobrazení: 1426 článek mě zaujal 210
Zaujal Vás tento článek?
Ano