asseco Aimtec murr

Prostorné Baleno, praktické Suzuki

Kompaktní hatchback Baleno z dílny Suzuki odkazuje svým názvem na model, jenž se vyráběl od roku 1995. Nyní ale japonská automobilka uvádí na trh zcela nový 5dveřový model, který má se svým jmenovcem shodné pouze jméno. Jeho největší dovizou je prostorný interiér a ve svém segmentu, kam patří např. Škoda Fabia, se může pochlubit největším zavazadelníkem.

 
Baleno je postaven na nové platformě, díky které bylo dosaženo vyšší tuhosti s minimalizací přenosu vibrací a hluku do interiéru. Hatchback s celkovou délkou téměř 4 m disponuje rozvorem 2520 mm. O pohon se bude starat buď zcela nový přeplňovaný tříválec 1,0 Boostrejet o výkonu 82 kW, modernizovaný zážehový agregát 1,2 Dualjet nebo hybridní systém kombinací motoru 1,2 Dualjet s elektromotorem. 
Standardně jsou oba nové motory spojeny s 5stupňovou manuální převodovkou. Pro litrový tříválec se alternativně nabízí nově vyvinutá 6stupňová automatická převodovka s hydrodynamickým měničem. Druhý motor 1,2 l může být vybaven automatickou převodovkou CVT s plynule měnitelným převodem.
Interiér má být plnohodnotný pro 5 cestujících a chloubou Balena je největší zavazadlový prostor ve třídě o objemu 355 l. Ale není to jediná chlouba, vybaven je řadou moderních asistenčních systémů, které známe z vyšších segmentů, např. radarovým brzdovým asistentem RBS, který pomáhá předcházet kolizi či adaptivním tempomatem. Malé Baleno s délkou 3995 mm bude sázet na nízkou a přitom širokou siluetu s dynamickým designem a dominující expresivní maskou chladiče.

 
Publikováno: 10. 10. 2016 | Počet zobrazení: 2012 článek mě zaujal 429
Zaujal Vás tento článek?
Ano