asseco Aimtec murr

Aqua-therm letos s rozšířeným programem

I když je oblast technického zařízení budov stejně jako celé stavebnictví v nelehké ekonomické situaci, vlajková loď oboru, veletrh Aqua-therm Praha, si i letos udrží vysokou laťku kvality a přitažlivosti pro vystavovatele i návštěvníky.   

 

Již nyní je jasné, že se veletrhu, který proběhne na pražském výstavišti PVA Expo Letňany, od 22. do 26. listopadu, zúčastní přes 230 firem. Mimo jiné ABB, Atmos, AZ-Pokorny, Bosch Termotechnika, Družstevní závody Dražice - strojírna, EBM-PAPST, Elektro-Import, Elektrodesign Ventilátory, Master Therm tepelná čerpadla, MUT International, OPOP, Regulus, Remko, Rosenberg, Slovarm, Stiebel Eltron, Systherm, Viega, Ziehl-Abegg nebo ŽDB.

Jak úsporně stavět a jezdit

Veletrh nabízí pohled na úsporu energie z různých úhlů. V sekci nízkoenergetická výstavba se představují menší firmy, které nabízejí nové úsporné technologie a výrobky, jež si často teprve hledají místo na trhu. Nosnými tématy sekce jsou energetická efektivita a úspory, obnovitelné zdroje energie a nízkoenergetické domy a budovy. Sekce Autoalternativa pak dává návštěvníkům možnost posoudit, nakolik se posunul vývoj v oblasti automobilů a motocyklů na alternativní pohon. Své novinky určené pro běžný provoz zde letos představí např. společnost E.ON.

Doprovodný program letos na třech místech
Veletrhy jsou dnes místem, kde si lze nejen fyzicky „osahat“ vystavené výrobky, ale také získat řadu cenných informací přímo od fundovaných odborníků. Garantem doprovodného programu Aqua-thermu Praha, jež bude letos probíhat souběžně ve třech sálech, je již tradičně Společnost pro techniku prostředí. Hlavním tématem letošní konference TZB 2011, jež tvoří jeho páteř, budou budovy s téměř nulovou spotřebou energie, akumulace elektrické a tepelné energie, úspory pitné vody a ekonomika využití sluneční energie.
V rámci doprovodného programu budou představeny také vítězné projekty soutěže ČEEP 2010 - PASIVNÍ A NÍZKOENERGETICKÉ BUDOVY ČR. Soutěž, kterou pořádá agentura Top Expo, zahrnuje ocenění v kategoriích Český energetický a ekologický projekt, Česká energetická a ekologická stavba a Česká energetická a ekologická inovace.
Doprovodný program veletrhu bude hostit rovněž zajímavý blok přednášek konaných pod hlavičkou celodenního semináře s názvem „Energetický management pro města a obce“. Návštěvníci mimo jiné získají aktuální informace o novele zákona o hospodaření s energií (Ing. Pavel Jirásek, Ministerstvo průmyslu a obchodu), dozví se, jaké jsou trendy vývoje centrálního zásobování teplem ve městech ČR  (Ing. Martin Hájek, Ph.D., Teplárenské sdružení České republiky) a budou moci získat poznatky o energetickém plánování a sledování dat o spotřebě ve městech v ČR i v zahraničí (Miroslav Šafařík, Porsenna o.p.s.).
Veletrh je otevřen od úterý 22. do pátku 25. listopadu od 10.00 - 18.00 hod., v sobotu 26. listopadu od 10.00 do 16.00 hod. Doprovodný program je návštěvníkům přístupný zdarma, kompletní přehled seminářů najdete na stránkách www.aqua-therm.cz.
 

 

 
Publikováno: 11. 12. 2011 | Počet zobrazení: 3645 článek mě zaujal 792
Zaujal Vás tento článek?
Ano