asseco Aimtec murr

Premiéra nového systému lamel 4D

Společnost Dunlop uvedla na český trh svou nejnovější vysoce výkonnou zimní pneumatiku Dunlop SP WinterSport 4D. Jde o pneumatiku s řadou nových inovativních technologií vytvořených pro větší bezpečnost a jistotu za jakéhokoli zimního počasí.   

 

Dr. Bernd Loewenhaupt, Director, Consumer Tire Development, vysvětluje použitou technologii: „Lamela je ultratenká drážka v běhounu, která zlepšuje trakci a přilnavost. Ve srovnání s její předchůdkyní jsme u nové pneumatiky zkombinovali náš systém 3D lamel s novou příčnou lamelou. Ta poskytuje další hranu v bočním směru, což zlepšuje boční vedení. Kombinace obou (systém lamel 4D) vytváří nezávislý mikroblok, který umožňuje lepší rozložení tlaku v kontaktu s vozovkou, přispívající k optimálnějším jízdním vlastnostem na sněhu a adhezi při zatáčení“.
Otevření lamely je dáno silou záběru. Čím vyšší je síla záběru po obvodu pneumatiky, tím větší je otevření. Deformace běhounových bloků je však omezována inovativním systémem vzájemně uzamykatelných 3D lamel.
Nová pneumatika má na vnitřní straně bloků vroubky podobné zubům u pily, což zvyšuje výkon při brzdění v hlubokém sněhu. Na ledě je výkon pneumatiky zvýšen díky směsi obsahující funkcionalizované polymery, které eliminují tuhnutí směsi za nižších teplot.
Aby nová pneumatika obstála rovněž na mokrých vozovkách, zaměřil se Dunlop na kombinaci unikátního směrového dezénu běhounu a dynamické běhounové směsi, která je vytvořena tak, aby odváděla vodu rychle a efektivně tím, že v drážkách eliminuje turbulence.
 

 

 
Publikováno: 11. 12. 2011 | Počet zobrazení: 3699 článek mě zaujal 759
Zaujal Vás tento článek?
Ano