asseco Aimtec murr

Studenti navrhli futuristické Ferrari budoucnosti

Společnost Autodesk, která je technologickým partnerem Ferrari, pro koncepční návrh i design vozidel oznámila vítěze prestižní mezinárodní soutěže Ferrari World Design Contest.   

 

Firmy Ferrari a Autodesk rovněž ocenily celkové vítězné týmy za vizionářské návrhy budoucích vozů Ferrari. Na prvním místě se umístil korejský tým Univerzity Hongik, studenti Kim Cheong Ju, Ahn Dre a Lee Sahngseok obdrželi ocenění Autodesk Design Award, na druhém místě studenti italské univerzity IED a třetí místo obsadil tým britské univerzity London Royal College of Arts. Zvláštní ocenění za inovace a technologii bylo uděleno zástupcům čínské univerzity Jiangnan.
Soutěže Ferrari World Design Contest se zúčastnili studenti z 50 prestižních škol designu po celém světě s úkolem navrhnout Ferrari budoucnosti. Podle zadání se mělo jednat o „hypervůz“ využívající nejnovější technologie a materiály při zachování legendárního výkonu a elegance spojované s věhlasnou značkou. Do finále postoupilo celkem 7 týmů, z nichž každý vytvořil virtuální 3D model navrhovaného hypervozu v aplikaci Autodesk Alias a také fyzický model v měřítku 1:4. Příspěvky do soutěže byly hodnoceny na základě několika hledisek včetně využití softwaru na podporu týmové spolupráce, využití návrhového softwaru a jeho vyspělých funkcí a také nejlepší kvality a vizuální atraktivity hotového návrhu hypervozu. Celkoví vítězové soutěže získali kromě finanční odměny i pozvání na stáž v ústředí firmy Ferrari v italském Maranellu.
„Rozvíjení kreativity mladých lidí je elementární strategií ve všech profesích. Soutěž Ferrari World Design Contest představuje okno do světa, které chceme mít stále otevřené, a rovněž reprezentuje kreativní energii další generace. Na vlastní oči jsem měl možnost vidět autentické inovace, které nám tito talentovaní mladí lidé poslali, a cítil obrovskou vášeň a odhodlání, jež do nich vložili. Jsem si jist, že některé z těchto návrhů ožijí v budoucích vozech Ferrari,“ řekl při slavnostním udílení cen Luca di Montezemolo, předseda představenstva Ferrari.
 

 

 
Publikováno: 19. 10. 2011 | Počet zobrazení: 4071 článek mě zaujal 930
Zaujal Vás tento článek?
Ano