asseco Aimtec murr

Nejmenší senzor blízkosti automaticky vypíná displej

Společnost Sharp představila nový senzor blízkosti s integrovaným snímačem okolního osvětlení pro detekování extrémně nízkých úrovní světla.   

 

Díky rozměrům pouhých 4 x 2 x 1,2 mm je GP2AP020A00F ideální pro použití v chytrých telefonech a dalších mobilních zařízeních, které čím dál častěji využívají dotykové panely, umožňující ovládání pomocí dotyků prstů. Tato zařízení mají světelný senzor, který upravuje jas LCD obrazovky v závislosti na okolním osvětlení a zajišťuje, aby displej byl vždy dobře viditelný a čitelný. Mají také senzor blízkosti, který po zjištění, že tvář uživatele je příliš blízko (při telefonování) automaticky vypne displej pro snížení spotřeby energie (a také zabraňuje neúmyslnému spuštění aplikace dotykem tváře uživatele při telefonování).
Model GP2AP020A00F integruje obě tato čidla do jedné komponenty. Použitím pouze jednoho čipu se podařilo dosáhnout nejmenší v odvětví vyráběnou velikost (cca o 16 % méně než u předchozího modelu), což přináší větší volnost při navrhování konstrukce mobilních zařízení a umožňuje zmenšit jejich velikost.
Nový produkt má i obvod pro zpracování digitálního signálu v HD rozlišení pro vylepšení citlivosti vnímání světla a přesnější zpracování - dokáže rozpoznat intenzitu osvětlení až na tak nízké úrovni jako je 0,02 luxu (v porovnání s 0,1 luxu u jeho předchůdce), což znamená jednu z nejlepších schopností v odvětví detekovat světlo. Světelné senzory skryté na povrchu mobilních zařízení byly obvykle v barvách s vysokou světelnou propustností, ale tento produkt může mít stejnou barvu jakou má mobilní zařízení a stále je schopný detekovat okolní osvětlení.

 

 

 
Publikováno: 18. 10. 2011 | Počet zobrazení: 4115 článek mě zaujal 937
Zaujal Vás tento článek?
Ano