murr Schunk

Důležitá digitální transformace

Podle předpovědi společnosti Dimension Data v oblasti informačních technologií na letošní rok, budou základem firemních IT strategií - sociální spolupráce, mobilní technologie, cloud, datové analýzy, internet věcí a tzv. „bimodální správa IT“.  

 

„Bimodální správa IT“ umožňuje rozdělení IT na část spravovanou tradičním způsobem, a na část plně zohledňující digitální inovace. Dojde k nárůstu této správy a ve výsledku bude pravděpodobné rozdělení IT týmů, zodpovědnosti a rozpočtů. Proto otázkou je, na co firmy zaměří své rozpočty a zdroje. Všechny tyto trendy a technologie mají umožnit firmám změnit obchodní modely a digitalizovat procesy, které přispějí k rychlejšímu uvádění nových produktů a služeb, k získání konkurenčních výhod i ke zvýšení spokojenosti klientů a zaměstnanců.
Podnikové IT strategie budou podle Dimension Data ovlivněny změnami ve čtyřech klíčových oblastech:
• Digitální infrastruktura - základem je pochopení dat a nalezení způsobů, jak data využít,  
• Hybridní cloudy - letos poroste zájem o privátní cloudy,
• Pracoviště zítřka - způsoby práce budou více ovlivněné sociálními médii,
• Počítačová bezpečnost - vzroste zájem hackerů o vysoce postavené manažery.
Očekává se nárůst tzv. velrybaření, tedy specifické formy phishingu, kde se hackeři zaměří na nejvyšší manažery firem. K útokům využívají škodlivý software typu ransomware a výjimečné nebudou požadavky na „výkupné“ ani podvodné zneužití získaných informací.
 

 
Publikováno: 1. 4. 2016 | Počet zobrazení: 2012 článek mě zaujal 402
Zaujal Vás tento článek?
Ano