asseco Aimtec murr

Bezpečný senzor i v nebezpečném prostředí

Firma Steute představila bezdrátový polohový snímač Ex RF 95 určený do výbušného prostředí, který si dokáže sám zajistit energii pro svůj provoz.   

 

Návrháři a projektanti mohou nyní využít tyto senzory i v rizikových provozech a navíc bez nutnosti použití jakékoliv baterie a přídavné kabeláže. Uživatel se již nemusí starat o životnost a stav baterie, protože do snímače je zabudován miniaturní elektrodynamický generátor, který produkuje dostatečné množství energie pro vysílání bezdrátového signálu.
Použitá bezdrátová technologie zajišťuje bezpečný přenos signálu v aplikacích průmyslové automatizace a technologie budov. Inovativní technologie "získávání energie" je ideálním řešení právě pro prostředí s nebezpečím výbuchu, jelikož signál snímače je vyslán z výbušného prostředí bezdrátově a přijímací jednotka se nachází mimo nebezpečnou oblast. I když má vysílaný bezdrátový signál malý výkon, je velice odolný vůči rušení, což je důležité pro aplikace v těžkých průmyslových podmínkách. Díky vhodnému kódování signálu se dále zvyšuje odstup užitečného signálu od šumu.
Senzor Ex RF 95 lze použít v potenciálně výbušném prostředí Ex v zóně 1 a 2 a v prašných Ex zonách 21 a 22. Je certifikován dle norem Atex a IECEx. K dispozici jsou i různé ovládací členy a proto lze snímač adaptovat na individuální požadavky zákazníka.
 

 

 
Publikováno: 18. 10. 2011 | Počet zobrazení: 3860 článek mě zaujal 921
Zaujal Vás tento článek?
Ano