asseco Aimtec murr

Komunikační brána umožňuje připojit CAN k průmyslovým sítím

Nová komunikační brána Anybus Communicator CAN od společnosti HMS Industrial Networks umožňuje komunikaci mezi průmyslovými zařízeními s rozhraním CAN a průmyslovými komunikačními sítěmi, jako jsou Profibus, Profinet, DeviceNet, EtherNet/IP, EtherCAT nebo CANopen.   

 

V současné době mají různá zařízení, jako jsou pohony, snímače, akční členy, jednotky HMI, čtečky čárových kódů nebo RFID, vážící zařízení atd., často svoje vlastní proprietární protokoly. Úkolem zařízení je umožnit výměnu dat mezi subsítěmi pracujícími s CAN a sítěmi vyšší úrovně, využívajícími provozní průmyslové sběrnice nebo Ethernet a umožnit začlenit do vysokorychlostních sítí průmyslových sběrnic nebo Ethernetu automatizační zařízení s pomalejším rozhraním CAN bez jakýchkoliv omezení na straně rychlejší sítě. Modul zajišťuje inteligentní konverzi mezi protokolem zařízení a příslušnou průmyslovou komunikační sítí, takže komunikační brány Anybus Communicator umožňují připojit v podstatě jakékoliv automatizační zařízení s rozhraním CAN nebo sériovým rozhraním RS-232/422/485 s proprietárním protokolem do komunikační sítě vybrané průmyslové provozní sběrnice nebo průmyslového Ethernetu.
„Modul lze konfigurovat pomocí nástroje Anybus Configuration Manager, což znamená, že pomocí grafického rozhraní lze snadno a rychle, bez znalosti programování, vytvořit potřebný konvertor pro komunikační protokol. Zařízení ocení zejména integrátoři systémů, jimž umožní snadno začlenit zařízení s CAN do vyšších komunikačních sítí,“ říká Martin Falkman, vedoucí sekce komunikačních bran u společnosti HMS.
 

 

 
Publikováno: 18. 10. 2011 | Počet zobrazení: 3955 článek mě zaujal 891
Zaujal Vás tento článek?
Ano