asseco Aimtec murr

První omyvatelný smartphone na světě?

Už vás nebaví nevzhledné šmouhy a stopy jiných nečistot na vašem bakteriemi obloženém mobilu? Pak byste mohli zkusit první omyvatelný smartphone na světě (tedy pokud bydlíte v Japonsku, kde tato novinka byla nedávno uvedena na trh).  

 

Aspoň pod tímto označením prezentuje japonský telekomunikační gigant KDDI nový mobil s názvem Digno rafre, který je možné umýt mýdlem a vodou.
Vodotěsné smartphony už nejsou na trhu úplnou novinkou, mobily na chvíli odolné vodní lázni už představilo několik výrobců, ale Digno rafre je údajně jediný, který dokáže vydržet i mýdlovou koupel.
„Náš vývojový tým promýval smartphone více než 700krát, aby otestovat jeho odolnost," uvedl mluvčí firmy. On-line reklama zaměřená na prokázání jeho schopností předvádí dítě, které upustilo telefon na talíř jídla přelitého kečupem, a jeho matka ujišťuje šokovanou rodinu, že se nic neděje, a omyje mobil pod tekoucí vodou.
Přístroj, který se prodává za 21 600 jenů (ca 4300 Kč) je podle mluvčího společnosti KDDI zaměřen především na rodiče, kteří chtějí, aby jejich ratolesti udržovaly své smartphony v čistotě, zároveň však upozornil, že mobil není kompatibilní s každým druhem čisticího prostředku, a že pro jeho očistu jsou výrobcem doporučeny pouze určité typy pěnivého mýdla.
 

 
Publikováno: 23. 3. 2016 | Počet zobrazení: 2285 článek mě zaujal 473
Zaujal Vás tento článek?
Ano