asseco Aimtec murr

Funkční kuriozity

Některé nápady se mohou na první pohled zdát bizarní, ale nelze jim upřít smysl a funkčnost. Do této kategorie lze zařadit např. obří třípatrovou skluzavku nebo speciální pruhy pro lidi zrovna užívající mobilní telefon.

 

Obří skluzavku instalovali v budově Fakulty matematiky a počítačových věd na Technické univerzitě v Mnichově (TUM), která umožňuje studentům dostat se rychle ze čtvrtého podlaží do přízemí. Dvojice parabolických skluzavek je vybavena speciálními klouzacími podložkami pro zájemce o netradiční druh rychlopřepravy a mohou ji používat jak studenti, tak kdokoli v budově. 
Podobnou kuriozitou je zavedení speciálních pruhů vyhrazených pro uživatele mobilů v turistické zóně v čínském městě Čong-jing. Inspirací byl údajně podobný pruh vytvořený pro experiment National Geographic TV pro studium lidského chování ve Washingtonu. Zatímco pruhy pro cyklisty a bruslaře na kolečkových bruslích jsou už v řadě měst běžnou záležitostí, budované mj. kvůli snížení rizika srážky s chodci či vozidla v běžném provozu, na užitečnost podobného řešení pro lidi zahleděné do displejů mobilů (zombie telefonistů), kteří jsou ještě daleko méně koncentrovaní na své okolí a jeho překážky, se zatím příliš nemyslelo. Tedy až na Čínu, či Kasetsart University v Bangkoku - ale uplatnění by stezky vyhrazené notorickým mobilistům našly nepochybně i ve většině soudobých měst.
 

 
Publikováno: 24. 2. 2016 | Počet zobrazení: 2433 článek mě zaujal 498
Zaujal Vás tento článek?
Ano