asseco Aimtec murr

Kola pro osobní pocity

Módní doplňky dávno už nejsou doménou jen u oblečení a šperků. Pro zvýraznění osobnosti může být použito cokoliv, např. značkové hodinky, designová úprava mobilního telefonu, účes, automobil apod. A právě automobil, který vyjadřuje charakter svého majitele, může zvýraznit i jeho pocity. Přitom nejde jen o barvu a typ vozidla, ale o jeho kola, která jsou nedílnou součásti automobilu.    

 

Kola dokážou na majitele vozu prozradit např. jeho sebevědomí, dobrodružnou povahu, nebo naopak rozvážnost či pohodlnost. Proto také je na výběr dostatečné množství litých kol, aby si každý motorista našel přesně takové kola, které vyjadřují jeho pocity.  
Mezi dodavateli automobilových kol patří na našem trhu k největším společnost Alcar, která má ve svém sortimentu více než 90 designů litých kol značek AEZ, DOTZ, DEZENT a ENZO. Před nastávající zimní sezónou v již tradiční akci Elegance i v zimě, firma rozšířila svou nabídku o další novinky. Specialisté firmy vybrali 10 designů, které preferují pro zimní sezónu. Jde o litá kola AEZ Reef si, AEZ Yacht, AEZ Yacht dark, DOTZ Freeride si, DEZENT TE, DEZENT TE dark, DEZENT TH si, DEZENT TX, DEZENT TX graphite a ENZO G. Mezi horké novinky patří litá kola značky DEZENT, které jsou schváleny pro konkrétní typy vozidel, a které tím pádem nemusejí být dodatečně zapsány do Technického průkazu vozidla.
Devizou pro řidiče je, že společnosti Alcar nabízí pouze sortiment litých kol homologovaných v originálních rozměrech dle ECE homologace - označených na kole značkou E v kroužku. U neoznačených kol, tzn. nehomologovaných, nemá uživatel záruku, že kola byla vyrobená z kvalitních materiálů a odzkoušena pro dané rychlosti. Nejde totiž jen o design, ale, jednoduše řečeno, řidič si musí být jist, že mu lité kolo vydrží a nepraskne např. při vyšších rychlostech. 
Alcar má na svých stránkách v nabídce webový konfigurátor kol,který se stal velmi oblíbeným, jak nám potvrdil marketingový ředitel Jiří Polívka. Motoristům, kteří si na konfigurátoru ke svému typu vozidla a barvě můžou přikládat různé typy litých kol, usnadňuje výběr.

Kola v kompletu se senzory TPMS
V listopadu to bude rok, co nastala povinnost montovat do všech nových vozů na trzích EU systém monitorování tlaku v pneumatikách (TPMS). Tento systém vyhodnocuje tlak v pneumatikách a jeho změny za určitý čas. Tím je docílena vyšší bezpečnost posádky, sníží se provozní náklady, zlepší se jízdní vlastnosti a v neposlední řadě to má pozitivní dopad na životní prostředí.
A právě společnost Alcar je také poskytovatelem komplexního řešení TPMS. Pneuservisům dodává diagnostiku značky ATEQ a senzory od všech hlavních výrobců. Poskytuje odborné poradenství a praktická školení pneuservisů. Vedle vlastních senzorů Alcar T-Pro (viz obr.) nabízí senzory od firem Schräder, VDO a TRW včetně OE senzorů. Dokáže vybavit senzory takřka všechny automobily jezdící po našich silnicích.
Pro podzimní nabídku litých i ocelových kol (včetně hybridních) nabízí v případě nákupu kol v kompletu se senzory TMPS výrazné cenové zvýhodnění. Navíc Alcar ručí u dodávaných senzorů za jejich kompatibilitu se zakoupenými koly i s daným vozidlem. 
 

 
Publikováno: 9. 12. 2015 | Počet zobrazení: 2422 článek mě zaujal 545
Zaujal Vás tento článek?
Ano