OnRobot Schunk

Lifocolor rozšířil své výrobní kapacity v ČR

Firma Lifocolor, s.r.o., dceřiná společnost německého výrobce barevných koncentrátů a aditiv, firmy Lifocolor Farben GmbH, oficiálně otevřela v létě letošního roku v Brně svůj nový výrobní areál. Do výstavby nového provozu v průmyslové zóně Černovické terasy investovala více než 4 mil. eur.

 

Nový výrobní závod, v němž firma rovněž vyvíjí a vyrábí barevné koncentráty, byl vybudován s ohledem na nejmodernější požadavky na automatizaci, úsporu energií a ekologické aspekty. Jak uvedl při otevření nového závodu ředitel společnosti Ing. Zbyněk Veselý, Lifocolor působí na našem trhu více než 20 let. Dodává koncentráty nejen pro komoditní plasty jako je PE, PP a PS, ale i pro inženýrské plasty PA, PBT, PC, ASA, POM, TPU apod. pro celou řadu odvětví: automobilový průmysl, obaly, nábytek, farmacii, spotřební zboží, elektrotechniku, elektroniku, stavebnictví, hračky, sport a hobby. Dosavadní brněnský výrobní závod, vybudovaný v roce 1998, však po 15 letech už přestal splňovat rostoucí požadavky na výrobní kapacitu. To byl i důvod, proč se firma rozhodla pro výstavbu zcela nové továrny, která umožňuje zvýšit její kapacitu až na čtyř násobek současné produkce. Díky tomu bylo hodně investováno do nákupu nových technologií pro výrobu. Pro koloristickou laboratoř byly koupeny extruzní linky, vstřikovací stroje i přístroje pro testování a hodnocení kvality výrobků.
Právě vysoká kvalita patří podle Zbyňka Veselého k silným stránkám firmy - je schopna plnit vysoké nároky zákazníků na přesnost dosažení barevného odstínu, požadavky na teplotní odolnost pigmentů, stálost vůči působení UV záření a povětrnosti. Dodává i speciality, např. koncentráty s pigmenty pro laserové značení, koncentráty pro biodegradabilní plasty, transparentní/translucentní odstíny a podobně.
Vyrábí rovněž koncentráty s aditivy (tzv. multifunkční), především s UV stabilizátory, které nacházejí uplatnění především v automobilovém průmyslu, a to nejen na českém trhu, ale i v řadě dalších zemí, jako je např. Slovensko, Maďarsko, Ukrajina, Polsko, Francie, Španělsko a další.
 

 
Publikováno: 9. 12. 2015 | Počet zobrazení: 976 článek mě zaujal 172
Zaujal Vás tento článek?
Ano