asseco Aimtec murr

Obchůdek za pár dnů na míru

Řadu obcí a mikroregionů v ČR trápí nedostatečná občanská vybavenost, ale firmy se do malých obcí kvůli obavám o návratnost investice příliš nehrnou. Řešením může být flexibilní modulová technologie. 

 

Jde v podstatě o něco podobného, jako známé tesco buňky, ovšem v elegantnější podobě. Koncept je dílem divize modulových staveb francouzské skupiny Touax (byla mimochodem založena již za Napoleona III. v roce 1853), která se specializuje na projektování, průmyslovou výrobu a stavbu dočasných nebo trvalých objektů stavebnicovým systémem.
Firma umožňuje vybudovat prodejny či další objekty doslova na míru, navíc v krátkém čase. Pro investora je hlavní výhodou až třetinová úspora nákladů oproti klasické stavbě, variabilita modulů a rychlost výstavby – např. prodejna tvořená šesti moduly zabírajícími plochu 133 m2, byla postavena za pouhých 9 dní. Dočasné obchody pro účely různých akcí lze zřídit ještě výrazně rychleji – výstavba kompletní budovy Bageterie Boulevard na filmovém festivalu v Karlových Varech byla otázkou pouhých dvou dnů. Na návrzích modulových staveb pracují zkušení architekti, takže splňují veškeré platné normy a předpisy. Lze je vybavit podle požadavků investora, např. úspornými LED svítidly, stropními sálavými panely či klimatizačními jednotkami. Díky speciální lamelové fasádě lze objekty také „obléknout" do firemních barev. „Modulové objekty dávají šanci pružně reagovat na chování trhu a vývoj v regionu. Prodejnu je možné podle potřeby zvětšit či zmenšit nebo ji v případě potřeby - třeba kvůli volbě nevhodné lokality - snadno přestěhovat, lze si je i pronajmout,“ uvádí Jan Petr, marketingový ředitel společnosti Touax.
 

 
Publikováno: 6. 10. 2015 | Počet zobrazení: 2645 článek mě zaujal 561
Zaujal Vás tento článek?
Ano