asseco Aimtec murr

Mapa kyberhrozeb ukazuje útoky v reálném čase

Firma Check Point Software Technologies představila unikátní mapu kybernetických hrozeb ThreatCloud World Cyber Threat Map, která v reálném čase zobrazuje, jak a kde po celém světě probíhají kybernetické útoky.

 

Mapa zobrazuje všechny útoky detekované bránami Check Point po celém světě a ukazuje, ze kterých zemí útoky pochází, na jaké země útoky probíhají a o jaký typ útoku se jedná. Mapa využívá data z největší celosvětové sítě pro spolupráci při boji s kyberzločinem Check Point ThreatCloud, která poskytuje informace o hrozbách a útočných trendech z celosvětové sítě senzorů. Databáze ThreatCloud obsahuje přes 250 mil. adres analyzovaných při hledání botů, více než 11 mil. malwarových signatur a přes 5,5 mil. infikovaných webových stránek a denně identifikuje miliony malwarových typů.
Check Point ThreatCloud je první síť pro spolupráci v boji s kyberkriminalitou a slouží jako zdroj pro ThreatCloud IntelliStore, vůbec první obchod s informacemi o hrozbách, který umožňuje organizacím vybrat si ze široké škály informačních kanálů o hrozbách právě ty zdroje, které jsou relevantní pro jejich podnikání, a využít je k proaktivní ochraně před pokročilými hrozbami. „Pro organizace může být těžké pochopit rychlost a globální rozměr kybernetických útoků. Chtěli jsme vytvořit nástroj, který pomůže pochopit, jak rychle se mění oblast hrozeb, aby bylo možné rychle podniknout kroky k posílení bezpečnosti a lepší ochraně před útoky,“ říká Marie Hattar, marketingová ředitelka společnosti Check Point Software Technologies.
Mapa kyberhrozeb ukazuje podrobněji, než jakýkoli jiný zdroj, kde útoky začínají, o jaký typ útoku jde a co je jeho cílem. Zobrazuje i hlavní denní statistiky, včetně:
- top 10 zemí, ze kterých útoky pocházejí a top 10 zemí, které jsou cílem útoků,
- typy útoků (bot komunikace, přístup ke škodlivým zdrojům, škodlivé přenosy souborů, spamy),
- denní počty útoků a týdenní a měsíční statistiky o infekcích a nejběžnějších typech útoků podle jednotlivých zemí.
Zákazníci mohou také využít ThreatCloud a Check Point Next Generation Threat Prevention pro nejnovější analýzu a informace o hrozbách v reálném čase, což zvýší kvalitu a rychlost bezpečnostní reakce na nové hrozby. Check Point ThreatCloud sbírá data z celosvětové sítě senzorů a data od vlastního výzkumného týmu a distribuuje je na brány zákazníků, což poskytuje v reálném čase informace o hrozbách a útočných trendech pro lepší ochranu před boty, pokročilými trvalými hrozbami (APT) a jinými sofistikovanými formami malwaru. ThreatCloud World Cyber Threat Map najdete na: www.threat-cloud.com/ThreatPortal/#/map
 

 
Publikováno: 5. 10. 2015 | Počet zobrazení: 2628 článek mě zaujal 507
Zaujal Vás tento článek?
Ano