Seminář zdůraznil význam spolupráce dodavatelů

Již počtvrté proběhly v technologickém centru firmy Yamazaki Mazak Central Europe (YMCE) v Jažlovicích u Říčan dny otevřených dveří. Akci, která se konala ve dnech 9. a 10. června, pořádaly společně firmy zastupující na českém trhu CNC obráběcí stroje Mazak, nástroje Seco a technologický CAD/CAM software GibbsCAM. 

 

Seminář byl zahájen představiteli pořadatelských společností a dle Petra Zugara ze Seco Tools, je hlavním cílem takovýchto společných projektů ukázat zákazníkům, že dodavatelé spolu dokáží spolupracovat, doplňovat se a díky tomu nabídnout dobře fungující řešení, které pokryje celý výrobní proces na CNC obráběcích strojích. „Používají se stále komplikovanější stroje a tomu odpovídá i vývoj v oblasti nářadí a softwaru. Zákazník již mnohdy nechce, případně ani nemá kapacity na to obstarávat si jednotlivě vše, co potřebuje k zajištění kvalitního obrábění ve svém provozu. Najít vhodné a funkční řešení je stále složitější a požadavky zákazníků jasně ukazují, že vývoj půjde cestou specializace a následné spolupráce dodavatelů jednotlivých špičkových technologií. Jen tak vznikne možnost dodat skutečně kvalitní kompletní řešení,“ doplňuje Petr Zugar.
Dle programu byly každý den po dopoledním bloku přednášek, přednesených zástupci pořadatelských společností, navázány odpolední konzultace a praktické ukázky obrábění na strojích Mazak za použití široké škály nástrojů vyrobených společností Seco Tools. Představované obráběcí procesy byly naprogramovány v systému GibbsCAM, který na český trh dodává společnost technology-support. „Pravidelně konané společné semináře jsou především o přenosu a sdílení informací z oboru CNC obrábění mezi dodavateli technologií a jejich uživateli. Je dobře, že zástupci výrobních firem nacházejí čas a chuť takovéto akce navštěvovat a sdílet zde s námi své zkušenosti.“ shrnul Vlastimil Staněk, ředitel spolupořádající firmy technology-support.
 

 
Publikováno: 5. 10. 2015 | Počet zobrazení: 944 článek mě zaujal 174
Zaujal Vás tento článek?
Ano