asseco Aimtec murr

Antibakteriální monitor do zdravotnického prostředí

Společnost MMD - Monitors & Displays Czech Republic uvedla na trh nový monitor Philips C272P4QPKEW ze série Clinical Review Displays, určený speciálně k použití ve zdravotnickém prostředí nemocnic, klinik, laboratoří  a dalších medicínských zařízení. 

 

Nový monitor s 27palcovou úhlopříčkou se vyznačuje především unikátním antibakteriálním povrchem - je vybaven speciální ochrannou úpravou zabraňující usazování, množení a šíření bakterií a jiných mikroorganismů. Tato vlastnost je velmi důležitá právě v medicínském prostředí, kde hrozí riziko nákazy tzv. nemocničními viry. Přímo do materiálu krytu je přidána antimikrobiální přísada odpovídající standardu JIS Z2801, která se tak stává jeho integrální součástí, brání množení většiny běžných mikroorganismů, jako je např. „Staphylococcus aureus (gastroenteritida)“, „Escherichia coli (E Coli)“ a „Klebsiella (pneumonie)“, a přispívá k zachování zdraví lékařů i pacientů.
Monitor je vybaven vysoce kvalitním profesionálním LS Quad HD panelem s rozlišením 2560x1440 bodů, který poskytuje obraz v 8bitových barvách s hustotou 109 ppi, což zajišťuje vynikající podání barev, ostrý obraz a velice široké pozorovací úhly. Vysokou přesnost zobrazení, jež je potřebná zvláště ve zdravotnictví, kde se klade důraz na přesné zobrazení pořízených snímků z různých pracovišť, které pomáhají lékařům při stanovování diagnóz, zajišťuje technologie Clinical D-Image. Displej nabízí zobrazovací schopnosti, které odpovídají přísnému standardu DICOM. Díky vysokému jasu 300 cd/m2, lze využívat displej také v hodně prosvětlených místnostech.
Podobně, jako ostatní modely řady Clinical Review Displays, nabízí i nový C272P4QPKEW vlastnosti, které usnadňují a zefektivňují práci zdravotnického personálu. Má bezpečné napájení, lze jej kdekoli postavit a snadno přizpůsobit vlastním potřebám - je vybaven výškově nastavitelným stojanem s možností natočení nebo naklonění i funkcí PIVOT. Disponuje i řadou dalších speciálních technologií, jako jsou PowerSensor, která pomáhá snižovat spotřebu energie v momentě, kdy se uživatel vzdálí od monitoru, SmartImage Clinic analyzuje obsah zobrazený na displeji a optimalizuje ho prostřednictvím dynamické úpravy parametrů v reálném čase. Díky přizpůsobitelnému On-Screen Display (OSD) mohou uživatelé rychle a pohodlně přepínat mezi jednotlivými aplikacemi.
 

 
Publikováno: 13. 5. 2015 | Počet zobrazení: 1860 článek mě zaujal 491
Zaujal Vás tento článek?
Ano