asseco Aimtec murr

Hodinky, v nichž plyne čas v trubičkách

Hodinky s vodotryskem už se staly okřídleným úslovím, ale švýcarská firma HYT přišla s další raritou: vytvořila hydromechanické hodinky, které ukazují čas pomocí tekutin. 

 

Po předchozích modelech s prostým označením H1 a H2 a připravila na hodinářský veletrh Baselworld 2015 kompletně nový typ H3. Místo dosavadních kulatých hodinek vsadila tentokráte na “technický” design” s obdélníkovým pouzdrem o rozměrech 62 x 41 x 16 mm, které v sobě ukrývá strojek a časoměrné trubice s tekutinou: zelená indikuje čas, a průhledná pracuje jako její protějšek. Čas (v hodinách) ukazuje číslice, k níž dosahuje konec barevného tekutinového sloupce na jednom z šestice otáčejících se hranolů s čísly 0-23, minuty zobrazuje červená ručička posouvající se na níže umístěné stupnici, na jejímž konci vždy po 60 minutách poskočí opět na začátek.
Na jedno natažení strojku by hodinky měly vydržet v chodu celý týden - 170 hodin, odpovídající dobu lze vidět na zadní straně strojku. Za extravaxanci se ovšem platí a v tomto případě dost: hodinářská lahůdka označovaná také za nejkomplikovanější hodinky na světě přijde zájemce o některý exemplář z 25kusové limitované série na 280 000 švýcarských franků (7,2 mil. Kč).
 

 
Publikováno: 12. 5. 2015 | Počet zobrazení: 2930 článek mě zaujal 625
Zaujal Vás tento článek?
Ano