asseco Aimtec murr

Víte, co nejvíce vysává baterie vašeho mobilu?

Společnost AVG Technologies se připravuje na rozmach „internetu věcí“ - představila své aktualizované portfolio produktů pro ochranu, výkon a soukromí pro rok 2015. 

 

A také zprávu AVG Android App Trend Tracker Report, která mj. identifikuje nejnáročnější aplikace, jež se podepisují na výdrži baterií mobilních zařízení. Tato studie AVG na základě analýzy anonymních dat více než milionu uživatelů aplikací pro Android určuje aplikace, které nejvíce ovlivňují výkon zařízení ve smyslu spotřeby mobilních dat, úložného prostoru a energie baterie. „Vítězem“ se ukázala být aplikace pro Facebook, díky neustálým kontrolám upozornění, které jsou aktivní i v době, kdy aplikace není otevřena. V první pětce nejnáročnějších uzurpátorů jasně dominují aplikace pro sociální sítě a zábavu, které patří mezi uživateli k nejoblíbenějším, velmi výrazně tradičně spotřebovávají energii baterie hry. V tabulkách se ale také objevuje značné množství aplikací, přinášející zprávy v reálném čase, jako např. zpravodajské informační kanály a dokonce i předinstalované aplikace od výrobců. Někteří výrobci mobilů tak doslova „vysávají“ svá vlastní zařízení. Do prvních deseti aplikací nejvíce spotřebovávajících energii baterie (mimo hry) se dostaly např. tři předinstalované aplikace Samsung (AllShare Cast Dongle, ChatON a WatchON). Např. aplikace WatchON patří mezi první na seznamu, které mají vysoký podíl na spotřebě baterie, jelikož se spouští automaticky (kvůli vizuálnímu obsahu). Tři datově „nejhladovější“ aplikace pro každodenní použití mezi první pětkou pocházejí od společnosti Google: Google Now/Search, Google Text-to-Speech a Google Translate, do první desítky „žroutů úložiště“ se dostal i mobilní prohlížeč Chrome. I na údržbu těchto oblastí se kromě zajištění bezpečnosti zaměřují inovace a vylepšení v portfoliu novinek AVG pro letošní rok.
AVG Internet Security: nyní přináší vyspělejší detekční metody pomocí skenování podle pořadí uložení a priority souborů.
AVG AntiVirus pro Android: uživatelé získají stejné funkce na tabletech s Androidem jako na mobilech, včetně nalezení, uzamknutí a vymazání v případě krádeže pomocí funkce Ochrana proti krádeži. Rovněž obsahuje zámek aplikací, nastavení pro ochranu soukromí na sociálních sítích, zálohování, blokování hovorů a zpráv a možnosti vymazání souborů z internetu.
AVG PC TuneUp: nová funkce Vyčištění zařízení s iOS bezpečně odstraní všechny zbylé soubory ze zařízení iPhone či iPad po jejich připojení k počítači, všechny redundantní soubory jako selhaná stahování, dočasné soubory nebo skrytá systémová hlášení a tím uvolní místo pro uživatelská data či instalaci nových verzí iOS. Vylepšená funkce Disk Cleaner obsahuje podporu pro vyčištění zbytečných souborů z  herních platforem Steam a Origin, komunikátoru Skype, ovladačů nVidia, Intel i AMD, i z iTunes a Quicktime.
AVG Cleaner pro Android: přichází s novým vyhledáváním „velkých“ souborů (jako staré stažené videosoubory), s možností prodloužení výdrže baterie díky Profilům baterie a důkladným čištěním mezipaměti.
AVG PrivacyFix: přehledné a snadné nastavení zabezpečení největších sociálních sítí jako je Facebook, Google+, LinkedIn a Twitter.
Rovněž byla aktualizována aplikace AVG Zen (pro ČR je teprve připravována), která v jednoduchém přehledu ukáže status bezpečnostních nastavení zařízení. V aktualizaci produktů pro rok 2015 uživatelé navíc mohou přidávat neomezené množství zařízení své rodiny či spouštět ze svého mobilního zařízení kontrolu počítače (a naopak). Yuval Ben-Itzhak, technologický ředitel společnosti AVG Technologies k budoucnosti této aplikace dodává: „Trh Internetu věcí a chytrých domácností nyní doslova exploduje a v platformě AVG Zen tedy vidíme do budoucna obrovský potenciál, jako běžné součásti vybavení domácnosti, která pomáhá zabezpečit všechny ostatní zařízení a spotřebiče.“     /avg/
 

 
Publikováno: 3. 3. 2015 | Počet zobrazení: 2310 článek mě zaujal 537
Zaujal Vás tento článek?
Ano