rossleor asseco murr

Novinky ve 3D přicházejí z Asie

Společnost LG Electronics představila televizory s novou technologií LG Cinema 3D, která pro 3D zobrazení používá speciální obrazovku a pasivní brýle s využitím principu polarizace, jež zajišťují, že do levého i pravého oka se dostává správný obraz.   

 

Tento systém má podle LG řadu výhod: ostrý a jasný obraz bez blikání, žádná bolest hlavy ani pálení očí. Brýle se navíc nemusejí dobíjet (mají jen polarizovaná skla) a na rozdíl od klasických 3D brýlí (40g) váží jen 16 g, především jsou mnohem levnější.

3D obraz vytvářený touto technologií je viditelný ze širokého úhlu pohledu - lze se na něj dívat i ze stran. Obraz televizorů vylepšuje ještě další technologie - 3D Light Boost. Jde o tenký film pokrývající povrch Cinema 3D obrazovky, který zajišťuje, aby zobrazená scéna byla plně jasná a neutralizuje všechna šedá místa, která mohou někdy nastat při zobrazení 3D obsahu.
S pozoruhodnou novinkou přichází na trh i firma Sharp. Novou řadu s označením AQUOS LE830E charakterizuje japonský výrobce televizorů jako „all inclusive“. Vidět nový film ve 3D nebo online vybírat zboží na webu – na to vše stačí nyní jeden přístroj. Tyto televizory umožňují např. sledovat film a v reklamní přestávce si přečíst e-maily nebo dokonce využít zcela volný přístup k internetu prostřednictvím funkce AQUOS NET+. Nové technologie zajišťují nízkou spotřebu elektrické energie a zároveň nejlepší kvalitu obrazu (obrazovky nové řady LE830E jsou vybaveny speciální vrstvou minimalizující světelné odlesky). Díky vylepšené technologii Quattron s optimalizovaným mechanismem výpočtu barev garantují přístroje velmi ostrý obraz a přirozené barvy jak v 2D, tak i ve 3D režimu. Nová čtyřbarevná pixelová struktura doplňuje dosavadní pixely tří základních barev (RGB) o čtvrtý (RGB+Y). Světlejší žlutý podíl v obrazových bodech přinesl lepší světelnou propustnost LCD panelu a tím podstatné snížení spotřeby energie. Díky trojici digitálních tunerů mohou televizory přijímat satelitní, kabelový i pozemní televizní signál a proto už není nutný potřeba vlastní set top box pro příjem každého z nich zvlášť.
Pro uživatele s více TV přístroji jako jsou např. hotely a restaurace je zajímavá možnost tzv. USB klonování: všechna nastavení televizoru lze uložit na USB flash disk a potom převzít pro všechny srovnatelné modely.
 

 

 
Publikováno: 23. 5. 2011 | Počet zobrazení: 3731 článek mě zaujal 897
Zaujal Vás tento článek?
Ano