asseco Aimtec murr

Tablet, který umí i promítat

Společnost Lenovo představila novinku YOGA Tablet 2 Pro, který disponuje vestavěným Pico projektorem umožňujícím promítat obraz 16:9 s vysokým rozlišením o úhlopříčce až 50“ na jakýkoliv povrch. 

 

S automatickým nastavením obrazu a až třemi hodinami přehrávání mohou uživatelé shlédnout dva tituly, aniž by museli zařízení připojit do elektrické sítě. A jako první svého druhu nabízí tablet i 8wattový zvukový systém se subwooferem JBL, který poskytuje podobný zvukový zážitek jako v kině.
K vytvoření pozoruhodného přístroje přispěla mj. výzkumná studie Lenovo, která zjistila, že 88 % lidí konzumuje velké množství digitálního obsahu doma na tabletu a více než polovina z nich na svém tabletu sleduje několikrát týdně TV. To vedlo spolu se zpětnou vazbou od zákazníků k vytvoření lehkého (950 g) a jen 3,7 mm tenkého tabletu vybaveného větším 13“ displejem s rozlišením QHD 2560×1440. Běží na nejnovější čtvrté generaci procesoru Intel Atom, jenž umožňuje hladké přehrávání multimédií a vykreslování. Nabízí zadní kameru s vysokým rozlišením 8 Mp a úložný prostor 32 GB rozšířitelný na až 64 GB pomocí Micro SD. Baterie vystačí (mimo zmíněný režim přehrávání) podle výrobce až na 15 h provozu. Zajímavá je i předinstalovaná aplikace Brewster pro správu kontaktů, která ukládá kontakty z různých aplikací do jednoho adresáře, spojuje je, deduplikuje, a dokonce ke kontaktům přidává fotografie a sdílí ověřené kontaktní údaje do kontaktů uživatele.

 

 
Publikováno: 6. 2. 2015 | Počet zobrazení: 2584 článek mě zaujal 545
Zaujal Vás tento článek?
Ano