asseco Aimtec murr

Mobil v trochu jiném stylu

Zatímco velcí výrobci mobilů se předhánějí v nabídce smartphonů s co největším displejem a nabídkou funkcí, čínská firma AIEK to vzala z opačného konce - vytvořila mobil, s nímž nebudete mezi uživateli nejrůznějších telefonních a multimediálních placek k přehlédnutí. 

 

Minimobil AIEK M5 s přídomkem cardphone disponuje rozměry kreditní karty (85x55 mm) a je tenký 4,5 mm. Stejně miniaturní je i jeho hmotnost: 28 g. Má barevný jednopalcový TFT displej o rozlišení 480x320, 128 MB RAM a bluetooth, ale kamerku nečekejte, smartphone to opravdu není. Baterie 320 mAh se dobíjí přes micro USB a poskytne energii na 4 h hovoru, v pohotovostním režimu by měl přístroj vydržet minimálně tři dny. Pro uživatele, kterým by nestačil vestavěný reproduktor, zlepší poslech možnost připojení sluchátek. Model M3 je vybaven OLED displejem a obdobnými parametry, je ovšem o něco těžší (40 g) a silnější (6,5 mm). Nabízí však už i možnost rozšíření paměťové kapacity na 4 GB a pestřejší nabídku funkcí, jako např. rádio, budík, organizér a pod.
Komu by se cardphony zdály příliš fádní, nabízí AIEK alternativu v podobě minimobilu jako bluetooth sluchátka do ucha, který je ovšem funkční i jako klasický tlačítkový mobil.
Automobilisté si navíc mohou pořídit minimobil jako přívěsek na klíče k dálkovému ovládání odpovídající svému vozu - k dispozici jsou např. Bentley, BMW, Audi, Ferrari, Lamborghini nebo Porsche. Některé modely jsou dokonce i ve véčkovém rozklápěcím i dvou SIMkovém provedení s 1,3 Mp kamerkou MP3 a videopřehrávačem a diktafonem.
 

 
Publikováno: 6. 2. 2015 | Počet zobrazení: 3154 článek mě zaujal 610
Zaujal Vás tento článek?
Ano