asseco Aimtec murr

Zaměstnavatelé doporučují: strojaře z pražské ČVUT, v krajích vedou SPŠ elektro, automobilní a IT zaměření

V rámci 3. výročního HR Summitu 2014, udělovali zástupci předních podniků v Čechách poprvé cenu „Doporučeno zaměstnavateli“, oceňující školy s kvalitní přípravou na zaměstnání, které pro pracovní trh vychovávají nejlépe připravené absolventy.  

 

Organizátorem a vyhlašovatelem je Klub zaměstnavatelů ve spolupráci s webem Kampomaturite.cz. Pořadí ovlivňují samy firmy a ocenění je pečetí kvality a potvrzením od významných zaměstnavatelů, že absolventům těchto škol rádi nabídnou zaměstnání. Střední školy jsou vyhlašovány na úrovni krajů (pro každý kraj jsou vybrány tři, tamními firmami nejvíce oceňované střední školy), fakulty vysokých škol potom celostátně v rámci ČR.
První cenu v kategorii vysokých škol získala Fakulta strojní ČVUT v Praze. Cenu přebíral děkan fakulty, profesor Michael Valášek, zakladatel mechatroniky v českém školství. Při přebírání ceny nastínil některé návrhy na změnu ve vzdělávání technických oborů v českém školském systému. Změna by se měla týkat zejména komunikace směrem k budoucím uchazečům o studium a jejich rodičům, kteří z 80% ovlivňují životní směřování svých potomků.
„Každému, kdo absolvuje inženýrské studium, garantujeme zaměstnání, protože české hospodářství stojí na průmyslu a průmysl stojí na strojním inženýrství. Ocenění si velmi vážím, a věřím, že se v něm projevilo i nové směřování FS ČVUT v Praze, kdy ve středu pozornosti jsou studenti a zaměstnavatelé. Jde o zahájení nového způsobu komunikace se studenty a průmyslovými podniky o jejich skutečných potřebách,“ uvedl profesor Valášek.
Ze středních škol nejlepší hodnocení zaměstnavatelů v jednotlivých krajích získaly pro letošní rok nejvyšší uznání a tím i první příčku ve své kategorii Vyšší odborná škola, Střední škola a Centrum odborné přípravy Sezimovo Ústí, Střední škola automobilní Holice, SPŠ elektrotechniky a informačních technologií, Dobruška, SPŠ strojní a elektrotechnická a VOŠ Liberec a Vítkovická SPŠ Ostrava - Hrabůvka.
Ředitel Klubu zaměstnavatelů Pavel Hulák uvedl: „Doporučeno zaměstnavateli je nejen značka, která pomůže uchazečům o studium a jejich rodičům v orientaci, kde získat kvalitní vzdělání s vysokou pravděpodobností dobrého zaměstnání, ale také projektem podporujícím orientaci na správné obory a přispívajícím ke zlepšení komunikace mezi školami, jejich zřizovateli a firmami, kterým stále chybí vhodní kandidáti na celou řadu profesí. Připravena je také výměna zkušeností, ale i praktické zapojení odborníků z firem do výuky, či nahlédnutí pracovníků škol nebo samotných studentů a učňů do výroby“.
 

 
Publikováno: 6. 2. 2015 | Počet zobrazení: 2395 článek mě zaujal 595
Zaujal Vás tento článek?
Ano