asseco Aimtec murr

Transporter budoucnosti

U příležitosti veletrhu IAA představila automobilka Volkswagen koncepční vozidlo s legendárním názvem Tristar kombinující v sobě multifunkčnost, variabilitu, spolehlivost a extrémní terénní schopnosti. Studie Tristar ukazuje výhled na budoucí generace.  

 

Jde o mohutné vozidlo dlouhé 4788 mm a široké 2320 mm s valníkovou nástavbou a prodlouženou kabinou. Precizní design je nový a přesto vytváří důvěrně známé tvarové řešení. Dojem síly a šířky vozidla umocňují ostré linie po obvodu karoserie. Tristar disponuje krátkým rozvorem a trvalým pohonem všech kol s mechanickou uzávěrkou zadního diferenciálu. Světlá výška byla zvýšená o 30 mm. Pohon zajišťuje 2,0 l agregát o výkonu 150 kW při 4000 ot.min-1 a maximem točivého momentu 450 Nm při 1400 ot.min-1. Nákladní prostor je rozdělen do dvou oddělených úrovní. Pod otevřenou ložnou plochou se nachází prostorný výsuvný úložný prostor, chráněn proti pronikání vody i prachu.
Interiér je vybaven otočnými a posuvnými sedadly řidiče i spolujezdce, stolkem pro tablet, moderní zvukovou aparaturou a systémem pro pořádání videokonferencí. Monolitická přístrojová deska připomíná svým tvarem a funkčností dřívější modely VW Bus, přezdívané „Bulli“. V interiéru, který může sloužit jako pojízdná kancelář, nechybí ani stroj na espresso.
Univerzální vozidlo je díky svým extrémním schopnostem vhodné pro podnikání a pojízdné dílny. Jeho flexibilní možnosti pro přepravu osob z něj dělají kancelář s technicky vyspělou výbavou nebo surfařské vozidlo.

Cena pro Amarok
V rámci IAA testovali a hodnotili profesionální řemeslníci a podnikatelé z nejrůznějších oborů srovnatelná užitková vozidla. Akce se koná každé dva roky a jde o to najít nejlepší model, který se bude honosit titulem prestižní Německé ceny pro užitková vozidla. Pro letošní ročník byl vyhodnocen robustní Volkswagen Amarok.
 

 
Publikováno: 6. 2. 2015 | Počet zobrazení: 2543 článek mě zaujal 609
Zaujal Vás tento článek?
Ano