asseco Aimtec murr

Vizitky digitálního věku

Ani mezi zakladateli moderních technologických firem nenajdete mnoho takových, kteří by si vyměňovali kontaktní informace přes své smartphony - na řadu přijdou obvykle vždy papírové vizitky. 

 

Startupová firma Touchbase Technologies, původem z proslulého MIT, přišla se zajímavým projektem nabízejícím novou možnost, která se pohybuje někde mezi tradiční vizitkou a jejich (většinou nepopulárními) digitálními alternativami. Vizitky Touchbase jsou osazeny obvody z vodivého inkoustu, které napodobují elektronický signál otisku prstu. Po přejetí vizitkou přes displej smartphonu je digitální profil jejího držitele během několika sekund převeden do mobilního zařízení příjemce.
Například googlovská aplikace Android Beam umožňuje využít smartphony k výměně informací prostřednictvím NFC technologie, ale nebyla obecně přijata jako alternativa vizitky částečně proto, že iPhony nejsou kompatibilní. Podobné řešení uvedl Google i v podobě aplikace Bump, určenou ke sdílení informací systémem mobil-mobil, ale vizitky přeplněné QR kódy vypadají nepřehledně a ošklivě.
Informace uložené na kartě Touchbase nejsou omezeny na to, co je na ní fyzicky natištěno. Když je přetažena přes displej smartphonu s proprietární aplikací Touchbase, karta přesměruje na digitální profil s fotografií a kontaktními údaji držitele karty, s odkazy na Twitter, profily služeb jako LinkedIn a Facebook apod. Zkušební provoz projektu Touchbase je zatím omezen na iPhone 5, 5S a 5C (počítá se však i s přístroji s Androidem) a aplikace nemá ještě vychytané všechny nedostatky - někdy může např. vyžadovat odstranění různých speciálních krytů, bránících položení karty naplocho na obrazovku a export kontaktních informací také ještě není úplně dokonalý, ale jak říká Sai Pro Yeung, generální ředitel firmy Touchbase, tento způsob by mohl být cestou, jak tradiční papírové vizitky jednoduše skutečně efektivně převést do digitální éry.
 

 
Publikováno: 29. 12. 2014 | Počet zobrazení: 2833 článek mě zaujal 635
Zaujal Vás tento článek?
Ano